ppa 2019

Jak ostatecznie będzie wyglądał kalendarz Pucharu Polski Amatorów PZN nie wie nikt, a jakiekolwiek próby ustalenia terminarza na luty przypominają wróżenie z fusów. Na razie wiemy, że do końca stycznia 2021 żadna z planowanych imprez odbyć się nie może. I miejmy nadzieję, że tylko do końca stycznia...

 

W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią COVID-19 jak dotychczas nie odbyły się dwa zaplanowane biegi : Puchar Term Chochołowskich i Puchar Kościeliska.

Wiemy już, że zaplanowane na styczeń następujące zawody zostały odwołane:

- Bieg Hetmański

- Bieg Tropem Żubra

- Bieszczadzki Bieg Lotników

- Do Upadłego

- Puchar Magurki

- Puchar Wisły.

 

Zaplanowane na luty 2021 biegi takie jak Bieg Podhalański, Bieg o Istebniański Bruclik, Turbacz XC i Sprint XC (Klikuszowa) na razie są bezpieczne, jednak pojawiające się gdzie niegdzie opinie o przedłużeniu lokdaunu w Europie do świąt Wielkiej Nocy nie napawają optymizmem. Jak rozwinie się sytuacja to wróżenie z fusów, może być sezon bez zawodów w ogóle.

Trochę odmienną sprawą będą Mistrzostwa Polski Amatorów PZN zaplanowane na  dni 20-21 lutego w Zakopanem. Jako oficjalne Mistrzostwa Polski pod egidą PZN jest szansa nawet przy zachowaniu pandemicznych restrykcji imprezę rozegrać. Czekamy do końca stycznia.

 

Biorąc jednak pod uwagę, że do dyspozycji Pucharu Polski Amatorów PZN zostaje nam praktycznie tylko miesiąc luty w kalendarzu zrobi się naprawdę ciasno i należy się spodziewać nakładania terminów poszczególnych pucharowych edycji. Niestety nic na to nie poradzimy, lepiej dwa trzy biegi w jeden dzień, niż bez biegów w ogóle.

Od jutra podejmuję szybkie konsultacje z organizatorami biegów, które się nie odbyły/nie odbędą w styczniu i na bieżąco będziemy wprowadzać zmiany w kalendarzu. Bierzemy także pod uwagę wydłużenie sezonu i jego zakończenie w połowie lub też nawet pod koniec marca 2021.

 

O zmianach będę informował na bieżąco, informacje znajdziecie na skipol-u jak też na stronie pzn.pl

 

z narciarskim pozdrowieniem

Kuba Cieślar

koordynator PPA PZN