fis logo

Pierwsze w tym sezonie zawody rangi Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich Slavic Cup odbędą się w najbliższy weekend 19-20 grudnia na trasach zakopiańskiego COS. Poniżej prezentujemy LISTY STARTOWE zawodów. Trzeba przyznać, że takiej obsady zawody w Zakopanem jeszcze nie miały.

 

 

Na starcie jutrzejszych biegów stylem klasycznym zobaczymy  69 kobiet i 92 mężczyzn z Czech, Słowacji, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Węgier, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Wielkiej Brytanii, Łotwy i oczywiście Polski. W zawodach wystartuje nasza kadra młodzieżowa oraz część zawodniczek z kadry Martina Bajcicaka/Justyny Kowalczyk oraz zawodnicy klubowi.

Faworytami biegów kobiet jest z pewnością Łotyszka trenująca z naszą kadrą Patrycja Eiduka (świetny występ w ostatnim Pucharze Świata w Davos). W biegu mężczyzn o czołowe lokaty powalczą z pewnością Rumuni Hogiu i Pepene.

 

Start kobiet godzina 10.00

LISTA STARTOWA KOBIET [WOMEN]

 

Start mężczyzn godzina 12:15,30
LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN [MEN] 

 

-/-

 

Pierwszymi zawodami Slavic Cup w tym sezonie miały być zaplanowane na 12-13 grudnia zawody w Strbskem Plesie na Słowacji. Zawody z powodu obostrzeń wprowadzonych przez słowacki rząd zostały przeniesione na koniec grudnia na termin 29-30.XII.

 

W zawodach w Zakopanem w planie są dwa biegi indywidualne, sobota to biegi stylem klasycznym kobiet na dystansie 5 km i panów na dystansie 10km.

Niedziela to styl dowolny łyżwa, odpowiednio panie 10km i panowie 15km.

W zawodach Slavic Cup mogą startować tylko zawodnicy posiadający aktualną licencję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS)  czyli tzw. FIS-code.

 

PROGRAM ZAWODÓW

 

kace