tatra cup

W scenerii prawdziwie zimowej, na świetnie przygotowanych trasach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem i przy dopisującej frekwencji uczestników przeprowadzono w czwartek 10 grudnia 2020 roku zawody „Cross Country Tatra Cup” w biegach narciarskich. Wydarzenie to dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Sportu.

 

Ubiegłoroczny sukces imprezy biegowej przeznaczonej dla dzieci i młodzieży, a towarzyszącej oficjalnemu otwarciu tras narciarskich w Zakopanem po ich gruntownej modernizacji, nie pozostał bez wpływu na to, że i do udziału w drugiej edycji rywalizacji chętnych nie zabrakło. I choć z uwagi na panujące obostrzenia zmagania odbyły się przy ograniczonej liczbie biegaczy, to emocji w poszczególnych kategoriach wobec wysokiego poziomu sportowego nie zabrakło.

 

Zawodnicy z roczników 2006-2007, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, pokonywali dwukrotnie pętlę długości 1,7 km. Ze zwycięstw cieszyli się na finiszu: Laura Wantulok (WSS Wisła w Wiśle) i Grzegorz Galica (UKS przy ZSMS Zakopane). W grupie roczników 2008-2009 najlepiej z dystansem łącznym 2,6 km poradzili sobie: Magdalena Michniak (UKS Regle Kościelisko) oraz Patryk Wydra (UKS przy ZSMS Zakopane). Wśród najmłodszych biegaczy z najbardziej okazałymi pucharami stanęli na podium: Marta Michniak (UKS Regle Kościelisko) i Bronisław Stoch-Michna (UKS Regle Kościelisko). Przeprowadzone zostały również biegi w kategorii open na trasie liczącej 5 km. W tych zwyciężali: Daria Szkurat (KS Chochołów) i Łukasz Trebunia (UKS Regle Kościelisko).

 

Każdy z zawodników kończących swój bieg otrzymywał na mecie efektowny pamiątkowy medal. Najlepszym w kategoriach przyznano puchary, a czołowym „6” także nagrody rzeczowe, które zapewnił Salomon jako jeden z partnerów tegorocznej edycji wydarzenia. Istotnego wsparcia udzieliło również Miasto Zakopane, a cała impreza dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu. Partnerami byli ponadto: Tatrzański Związek Narciarski i serwis Aktywnywyjazd.pl, zaś medialną pieczę sprawowały portale: skipol.pl oraz skionline.pl.

 tatra cup

 

 

Organizacji „Cross Country Tatra Cup” podjęło się Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow”. Z powodzeniem zrealizowane cele przedsięwzięcia zakładały propagowanie aktywnego spędzania czasu, wspieranie współzawodnictwa w myśl zasad fair play oraz popularyzację biegów narciarskich i profesjonalnej infrastruktury pod kątem ich uprawiania.

 

GALERIA FOTO od organizatora zawodów

 

O wynikach zawodów pisaliśmy wczoraj TUTAJ.

źródło: organizator/flowpro.pl