wlodyga

Z wielkim żalem przyjeliśmy wiadomość o śmierci Jacka Włodygi, który w wieku 81 lat zmarł w czwartek, 3 grudnia 2020 roku. Śp. Jacek Włodyga był wieloletnim członkiem Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego i zasłużonym działaczem na rzecz rozwoju polskiego narciarstwa. Od najmłodszych lat Jacek Włodyga był związany ze skokami narciarskimi - najpierw jako zawodnik, a następnie jako konstruktor skoczni narciarskich.

 

Zmarł Jacek Włodyga, były skoczek narciarski, sędzia, konstruktor skoczni w Zakopanem, Wiśle oraz Karpaczu, były starosta jeleniogórski.Wieloletni kierownik zespołu ochrony środowiska Politechniki Wrocławskiej, wieloletni starosta powiatu jeleniogórskiego.

Jacek Włodyga urodził się 10 czerwca 1941 roku we Lwowie. Od młodzieńczych lat związany ze sportem. Najpierw startował jako zawodnik w różnych dyscyplinach sportowych związanych z narciarstwem - zdobył m.in trzecie miejsce w Zakopanem na Mistrzostwach Polski w kategorii juniorów, w narciarskich skokach -  później zajmował się wieloma inicjatywami wspierającymi sport na Dolnym Śląsku.

 

cześć jego pamięci