słowacja

Pandemia COVID-19 sieje spustoszenie wśród organizatorów zawodów w biegach narciarskich także u naszych południowych sąsiadów. Od dzisiaj w Republice Słowackiej obowiązują nowe obostrzenia dotyczące wjazdu na teren kraju.

 

W dniach 12-13 grudnia zaplanowano pierwsze w tym sezonie zawody rango Pucharu Kontynentalnego czyli Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie. Wg informacji od organizatorów zawody nie są na razie odwołane, czekają na oficjalną zgodę od odpowiednich urzędów.

Trasy biegowe są powoli naśnieżane, także biorąc pod uwagę zaplanowane za kilka dni opady naturalnego śniegu można być optymistą. Jednak, to, że będą trasy i odbędą się zawody w żaden sposób nie pomaga nam, Polakom. Dlaczego?

 

Otóż od dzisiaj 26 listopada obowiązują nowe bardziej restrykcyjne przepisy dotyczace wjazdu na Słowację.

W skrócie wygląda to tak, że jeżeli zamierzacie wyjechać na narty (treningi, zawody itp) to aktualny test RT - PCR w niczym Wam nie pomoże.

Obowiązuje (od dzisiaj) obowiązek po wjechaniu na teren Słowacji poddania się kwarantannie lub samoizolacji, wykonania testu RT-PCR i dopiero po uzyskaniu negatywnego wyniki można ruszać na narty.

 

Reasumując na razie Słowacja jest dla nas zamknięta. Oczywiście dotyczy to także pozostałych krajów UE oraz Norwegii, Wlk Brytanii, Szwajcarii i Irlandii Północnej.

 

Jednak okazuje się, że są wyjątki od przepisów, które dają nadzieję. Jeżeli w ciągu 72 godzin przed wjazdem na teren Słowacji zrobiliście test RT-PCR na COVID-19i jest negatywny to z takim "dowodem" możecie śmiało wjeżdżać na Słowację.

 

 

aktualizacja z 17:21

UWAGA! Organizatorzy zawodów Tatra Cup/Slavic Cup sprawdzają możliwość udziału Polaków w zawodach. Czekamy na potwierdzone inofrmacje.

 

kace