pzn

To nie jest dobra wiadomość dla polskich biegów narciarskich. Mistrzostwa Świata Juniorów i młodzieżowców zaplanowane na początek lutego w Zakopanem na 99% nie odbędą się w zaplanowanym terminie. Planowany nowy termin imprezy to kolejny sezon czyli 2021/2022. To zresztą nie koniec złych wieści, EYOF 2021 zaplanowany w fińskim Vuokatti został przesunięty na grudzień 2021.

 

Koronawirus Covid-19 nie odpuszcza i mimo szumnych deklaracji politycznych nie chce dać się opanować. Niestety bardzo cierpi na tym sytuacja związana z naszą dyscypliną i zawodami zaplanowanymi na nadchodzący sezon.

Od miesiąca już w kuluarach można było usłyszeć informacje o planowanym odwołaniu lub przesunięciu Mistrzostw Świata Juniorów i młodzieżowców zaplanowanych na początek lutego w Zakopanem. Teraz ta sytuacja została potwierdzona. Zawody zostają przesuniętę na kolejny sezon 2021/22, czyli o rok. Jednak na razie jest to decyzja zarządu PZN i taka rekomendacja został oficjalnie wysłana do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Jest oczywiście jeszcze jedna opcja, przesunięcie zawodów na grudzień 2021. Jednak w tym terminie zaplanowano już EYOF i Uniwersjadę (obie imprezy przesunięte z wcześniejszych terminów).

Pozostaje czekać na decyzję FIS.

 

Kolejna niedobra informacja dotyczy zawodników w wieku 14-18 lat, którzy mieli szansę wystąpić na Europejskim Festiwalu Młodzieży w sportach zimowych (EYOF) w fińskim Vuokatti. Polski Komitet Olimpijski informuje:

Zimowa edycja Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w fińskim Vuokatti została przełożona z lutego na grudzień 2021 roku. Powodem przeniesienia imprezy jest trwająca pandemia COVID-19.
 
Decyzja zapadła po uzgodnieniu Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) z organizatorami EYOF Vuokatti 2021. Nowa data imprezy dla sportowców w wieku 14-18 lat to 11-18 grudnia.
 
Co dalej?
Jak na razie odwołano lub przeniesiono:
- Mistrzostwa Świata Mastersów 2021 (Kanada)
- Uniwersjadę 2021 (Szwajcaria)
- MŚJ i U-23 2021 (Polska)
- EYOF 2021 ( Finlandia).
 
Teraz pozostaje nam czekać na komunikat dotyczący zaplanowanych w Niemczech Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencjach klasycznych, które zaplanowano w niemieckim Obestrdorf.
 
kace