PPA

Wprawdzie do zimy jeszcze daleko, jednak pamietamy o Was i ku pokrzepieniu serc publikujemy dwa pierwsze regulaminy zawodów wchodzących w skład Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Nie dajemy się koronawirusowi, niech spróbuje nas na trasie dogonić :)

 

W ubiegłym sezonie zawodów w kalendarzu Pucharu Polski Amatorów było kilkanaście, niestety z powodu słabej zimy prawie połowa z nich się nie odbyła. Jak będzie w tym sezonie nie przewidzą nawet najwybitniejsi meteorolodzy, ani najszybsze komputery, my jednak działamy i mamy dla Was pierwsze komunikaty zawodów w nadchodzącym sezonie 2020/2021.

 

Po raz drugi z rzędu do PPA zaliczamy XC Turbacz Uphill, czyli jedyny tego rdzaju bieg w Polsce. Kto startował to wie jak tam jest trudno, kto nie startował to... czas najwyższy spróbować swoich sił w wspinaczce na Turbacz. Bieg zaplanowano na sobotę 13 lutego, poniżej znajdziecie komunikat biegu.

 

REGULAMIN XC TURBACZ UPHILL OBIDOWA

 

Ponieważ trzymamy się sprawdzonej w minionym sezonie formuły grupowania biegów w weekendy mamy, a raczej organizatorzy mają dla Was nową propozycję. Dzień po wspinaczce Obidowej w miejscowości Klikuszowa (kilka kilometrów od Obidowej) odbędzie się XC Sprint, czyli rywalizacja, której w Pucharze Polski Amatorów dotychczas brakowało. Zawody odbędą się na nowej trasie, która zostanie oddana do użytku jesienią 2020 właśnie w Klikuszowej (obok szkoły). Dokładna formuła sprintów jest jeszcze w dopracowaniu, jednak w eliminacjach i późniejszych biegach finałowych będą mogli wziąć udział wszyscy.

Sprinty w odróżnieniu do Uphillu na Turbacz, tóry jest rozgrywany stylem klasycznym zostaną rozegrane stylem dowolnym (łyżwą).

 

REGULAMIN XC SPRINT KLIKUSZOWA

 

Cieszy nas, że pierwszy weekend Pucharu Polski Amatorów mamy "zaklepany", czekamy na zgłoszenia od kolejnych organizatorów biegów i czekamy na zimę.

 

Na pohybel koronawirusowi

Do zobaczenia w zimie

 

Kuba Cieślar

Koordynator PPA PZN

 

p.s w załączonym poniżej artykule znajdziecie RANKING PPA PZN za sezon 2019/2020