fis logo

Sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich rozpoczyna się zawodami w fińskim Ruka w dniach od 29 listopada do 1 grudnia. W programie są sprinty oraz dystanse stylem klasycznym oraz bieg pościgowy stylem dowolnym. Na starcie zobaczymy oczywiście naszych zawodników, których w najbliższe weekendy czekają ostatnie sprawdziany przed inauguracją Pucharu Świata.

 

Panie z kadry Aleksandra Wierietelnego i Justyny Kowalczyk wystartują już w ten weekend w Finlandii, gdzie już od tygodnia trenują. W ośrodku narciarskim Olos k/Muonio na zawodniczki czekają trzy dni rywalizacji. W piątek 15 listopada zostaną rozegrane sprinty stylem klasycznym, sobota to dystanse tym samym stylem, w niedzielę zostaną rozegrane biegi stylem dowolnym. Układ zawodów jest identyczny jak w inauguracji Pucharu Świata w Ruka.

TUTAJ program zawodów

 

Panowie w kadry prowadzonej przez Lukasa Bauera, swój pierwszy przed sezonowy sprawdzian zaliczą tydzień później w szwedzkim Galivare. Kadrowicze przebywający w tej chwili na krótkim wypoczynku w kraju do Szwecji wyjeżdżają w najbliższą niedzielę 17 listopada.

Piątek i sobota w Galivare  (22-23.11) to odpowiednio biegi dystansowe stylem dowolnym i klasycznym, niedziela to sprinty stylem klasycznym.

Przypomnijmy, że nasza męska kadra w ubiegłym sezonie pierwsze starty miała w Bruksvallarnie w dniach 16-18 listopada, czyli w tym roku panowie "wchodzą" w sezon z tygodniowym opóźnieniem.

TUTAJ program zawodów

 

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze występy naszych kadr. Wyniki oczywiście znajdziecie u nas.

ZAPRASZAMY

 

p.s w artykułach powiązanych (poniżej) znajdziecie wyniki z ubiegłego sezonu, pierwsze starty pań w Olos i panów w Bruksvallarnie.

 

red