starega

Maciej Staręga lider naszej kadry męskiej w biegach narciarskich, zawodnik klubu UKS "Rawa" Siedlce krótko o przygotowaniach do zbliżającego się sezonu zimowego.

 

Bożena Tyc: Rozpoczęcie sezonu już niedługo, jak wyglądały Twoje przygotowania?

Maciej Staręga: Tak w zasadzie zaczynamy pierwsze starty już za 2 tygodnie. Szybko minął ten okres przygotowawczy, ale myślę, że przepracowałem go bardzo dobrze. Z Lukasem Bauerem jako nowym trenerem, trenowaliśmy konkretnie i z wizją, co nie ukrywam daje mi dużą motywację.BT: Masz teraz nieco czasu, aby odpocząć przed startem w PŚ?
MS: Co do odpoczynku to mieliśmy lżejszy okres po ciękim zgrupowaniu na lodowcu w Ramsau. Obecnie jesteśmy w Davos gdzie robimy ostatnie zgrupowanie przed wyjazdem do Skandynawii. Można więc powiedzieć, że okres pracy i późniejszej regeneracji po tym już za mną. Teraz czas na podkręcenie intensywności, żeby wejść z odpowiednią dyspozycją w sezon.


BT: Masz jakiś główny cel na ten sezon?
MS: W tym roku każdy start w Pucharze Świata jest moim celem. Chciałbym wrócić do dyspozycji sprzed dwóch sezonów i walczyć o kolejny finał w sprincie. Nie jest to lekka sprawa, bo z każdym rokiem przybywa młodych, szybkich i zdolnych zawodników. Z drugiej strony ja mogę bazować na swoim doświedczeniu, które w sprintach jest często bardzo pomocne.

Puchar Świata w biegach narciarskich rozpoczyna się 29. listopada w Ruce.rozmawiała : Bożena Tyc