pzn

To już tradycja, niestety, która powtarza sie regularnie co roku na wiosnę. O co chodzi? To proste, jak zwykle trwają poszukiwania trenera głównego kadry A biegaczy narciarskich PZN. Czy w tym roku jest szansa na zakończenie już w kwietniu?

 

Od prawie miesiąca w środowisku krążyły pogłoski o kandydacie na stanowisko zwolnione przez dotychczasowego trenera kadry A biegaczy narciarskich Tadeusza Krężeloka. Na rozegranych pod koniec marca Mistrzostwach Polski, w kuluarowych rozmowach, jeden kandydat wydawał sie przewodzić stawce. Chodzi o słynnego czeskiego biegacza narciarskiego, medalistę Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Lukasa Bauera.

Bauer, kadydat na najbardziej gorące stanowisko w PZN obecnie jest szefem ED System Bauer Team, zespołu startującego w cyklu biegów narciarskich Visma Ski Classic. Czy będzie chętny zamienić prowadzenie swojego teamu na pracę w Polskim Związku Narciarskim? Jeżeli tak, to będzie w ciągu ostatniej dekady trzecim po Ivanie Hudacu i Miroslavie Petrasku trenerem z zagranicy prowadzącym nasza kadrę.

 

Wg informacji udzielonych przez PZN w najbliższy wtorek 16 kwietnia w Warszawie ma dojść do spotkania przedstawicieli PZN z Lukasem Bauerem.

Wtedy także powinno być jasne, czy Czech zostanie trenerem kadry A męskiej, czy też czekają nas kolejne tygodnie niepewności.

 

Kuba Cieślar