bauer

Jak donoszą media niewykluczone, że trenerem polskiej kadry biegaczy w przyszłym seoznie zostanie Lukas Bauer. Czech, to jeden z byłych czołowych biegaczy narciarskich. W tym sezonie w jego teamie trenowali m.in Jan Antolec oraz Paweł Klisz. 

 

 

W niedawno zakończonym sezonie zimowym trenerem polskich biegaczy, był nie kto inny jak Tadeusz Krężelok, jednak  PZN nie przedłużył z nim umowy i zakończył współpracę, a na jego miejsce nie znaleziono jeszcze następcy.

 

Wszystko wskazuje na to, że głównym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest Lukas Bauer, który na "sportową emeryturę" przeszedł dwa lata temu. Czech, to jeden z bardziej rozpoznawalnych biegaczy u naszych sąsiadów, w swoim dorobku posiada medale mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. Pod jego okiem w tym sezonie przygotowywali się m.in Jan Antolec oraz Paweł Klisz, którzy startowali w maratonach narciarskich, reprezentując barwy eD system Bauer. 

 

Sam Bauer, potwierdził w mediach, że PZN jest zainteresowany jego osobą, jednak to wszystko zależy od możliwości i oczekiwań związku. (cyt. onet.sport.pl)

 

Czy dojdzie do takiego rozwiązania? Z pewnością dowiemy się niedługo... 

 

Natalia Surdyka