mps

Będzie się działo w weekend 9-10 marca na trasach Kubalonki. W ramach finału Pucharu Grupy Azoty odbędą się także Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców (U-23) oraz po zakończeniu zawodów najmłodszych kategorii Mistrzostwa Polski niewidomych i słabo widzących. I oczywiście dwudniowa rywalizacja w kategorii seniorów jest zaliczana do Pucharu Kontynentalnego FIS Slavic Cup.

 

 

aktualizacja z dnia 07.03.2019

Na trasach Kubalonki wczorajszej nocy spadło ok. 10cm śniegu. Na trasach pokrywa śnieżna wynosi od 30-70cm. Zawody odbędą się zgodnie z planem - źródłó PZN.

 

 aktualizacja z dnia 05.03.2019:

Rozegranie zawodów na trasach Kubalonki na dzień dzisiejszy nie jest zagrożone. Oczywiście organizatorzy biorą pod uwagę prognozowaną pogodę (wysokie temperartury, brak przymrozków, wiatr i deszcz) na najbliższe kilka dni, dlatego też ostateczny komunikat w sprawie zawodów zostanie ogłoszony w czwartek ok. godziny 12.00. Na dzisiaj ilośc śniegu na trasach jest wystarczająca.

 

 

W sobotę i niedzielę najstarsza kategoria zawodów czyli senior/seniorka będą rywalizować w sprintach stylem klasycznym oraz biegach dystansowych stylem dowolnym. Te zawody będą pierwszą częścią Mistrzostw Polski Seniorów 2019 oraz zawodami zaliczanymi do cyklu Slavic Cup.

Dokładnie te same dystanse będa biegali zawodnicy i zawodniczki z kategorii B ('01'02).

 

Najmłodsi zmierzą się z dystansami stylem klasycznym ze startu wspólnego (sobota), oraz dystansach stylem dowolnym ze startu interwałowego (niedziela).

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

red