antolec

Ustianowa koło Ustrzyk Dolnych była miastem gospodarzem dzisiejszego XXXII Bieszczadzkiego Biegu Lotników. Na dystansie głównym 20 km najlepszy okazał się Jan Antolec. Na dystansie dwukrotnie krótszym triumfowali Angelika Szyszka i reprezentujący Skipol.pl Team Tadeusz Majoch, a na 5 km najlepsi byli Roksana oraz Alan Ciborowscy, którzy są rodzeństwem.

Jan Antolec zwyciężył z czasem 00:57:27 i o trzy sekundy wyprzedził Pawła Klisza. Na najniższym stopniu podium stanął Bogusław Gracz z klubu STRWIAZ Hotel, który stracił do zwycięzcy 2 minuty i 2 sekundy. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Wojciecha Pelczara, Marcina Węgrzyna oraz Olega Yoltukhovskiya z Ukrainy.

WYNIKI MĘŻCZYZN NA 20 KM

Na dystansie dwukrotnie krótszym najlepszy był Tadeusz Majoch, który osiągnął czas 00:35:09. Minutę i 29 sekund później na metę przybiegł Józef Rabski (KS Luboń Skomielna Biała), a 2 minuty i 30 sekund stracił trzeci Piotr Porębski. Wśród kobiet najlepsza z czasem 00:35:02 była Angelika Szyszka. Druga była Ukrainka Daryna Mazur (+01:53), a trzecia Sabina Lizis (+02:19).

WYNIKI MĘŻCZYZN NA 10 KM
WYNIKI KOBIET NA 10 KM

Na dystansie 5 km najszybszy z czasem 00:16:09 był Alan Ciborowski (KS Speed Jasło). Na podium znaleźli się jeszcze Marek Góra (19 sekund straty) oraz Karol Fundanicz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne (strata 1:03). Wśród kobiet wygrała siostra zwycięzcy Roksana, która zdeklasowała swoje rywalki, bowiem kolejne na mecie Karolina Fundanicz i Jolanta Chwostyk straciły odpowiednio 3:46 oraz 3:48 minut.