panorama biegow narciarskich

To będzie bogaty weekend startowy jeżeli chodzi o zawody na biegówkach. W kalendarzu mamy zawody Pucharu Polski zawodowców, Pucharu Polski Amatorów, Slavic Cup (FIS) oraz wiele inncyh biegów, które serdecznie polecamy. Poniżej kalendarium co/gdzie/kiedy.

 

 

SOBOTA NIEDZIELA 02-03.02.2019 

Zakopane trasy COS Pod Skocznią

Zawody najwyższej rangi jakie będa rozegrane w ten weekend to zawody FIS Slavic Cup czyli Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich.

Dodatkowo w tym samy czasie i miejscu będą miały miejsce kolejne zawody Pucharu Grupy Azoty, zaliczane do Pucharu Polski PZN.

KOMUNIKAT TUTAJ

 

Także w sobotę i niedzielę w Gołdapi zostanie rozegrany XXIX Bieg Jaćwingów. W dwa dni imprezy zawodniczki i zawodnicy będa mieli do wyboru dystanse stylem klasycznym i dowolnym (łyżwa). Główny dystans łyżwą 20 km jest oficjalnie zaliczany do Pucharu Polski Amatorów PZN.

SZCZEGÓŁY TUTAJ

 

SOBOTA 02.02.2019 - Lipnica Wielka

IX Memoriał Emila Kowalczyka, gdzie każdy znajdzie bieg w swojej kategorii wiekowej, są nawet kategorie dla przedszkolaków. Będzie można biegać stylem klasycznym (najmłodsi) oraz stylem dowolnym.

Szczegóły na stronie organizatora TUTAJ.

 

Także w sobotę na Polanie Jakuszyckiej II Sztafeta Biegu Piastów, jedyne takie zawody w sezonie dla amatorów i jedyna szansa na wystąpienie w sztafecie. 4 osobowe zespoły, zmiany jak w Pucharze Świata czyli 2 pierwsze klasykiem, dwie ostatnie łyżwą. Chcecie poznać szczegóły? Macie je TUTAJ.

 

 

NIEDZIELA 3.02.2019 - Krzywa w gm. Sękowa

Śnieżne trasy przez lasy zapraszają na VII Puchar Pierwszego Śniegu, gdzie będzie można pobiegać klasykiem na dystansach 5 i 10 kilometrów. Regulamin znajdziecie TUTAJ.