MP_Mlodzikow_2018_luty_Tomaszow_Arkadiusz_Posiadala

Ostatni dzień Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów rozgrywanych na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim to biegi sztafetowe w grupach dziewcząt i chłopców. Złote medale zdobyli: w kategorii młodzików LKS Klimczok Bystra (dziewczęta) i MKS Karkonosze (chłopcy). Tytuły w MP UKS-ów wywalczyli: MKS Istebna (chłopcy) i UKS Rawa Siedlce (dziewczęta).

 

W biegach sztafetowych biorą udział czterosobowe zespoły klubowe. Dwie pierwsze zmiany to technika klasyczna, dwie ostatnie to technika dowolna, czyli popularna łyżwa.

Na starcie Mistrzostw Polski Młodzików stanęło dzisiaj 6 zespołów damskich i dziewięć męskich.

W konkurencji młodzików dwie pierwsze lokaty należą do zawodników klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra, dodajmy, że w barwach jeleniorgórskiego klubu biegali i wygrali biathloniści. Pierwszy team biegł w składzie: Michał Szatkowski, Denis Gawlik, Marek Kozak i Konrad Badacz. Drugi team Karkonoszy (srebrny medal) stracił na mecie 53 sekundy. Brąz dla gospodarzy czyli klubu MULKS Tomaszów Lubelski ze stratą 59 sekund.

 

W konkurencji dziewcząt z dużą przewagą wygrały zawodniczki LKS Klimczok Bystra w składzie Weronika Jarecka, Maria Jakubiec, Emilia Dobija i Zofia Dusińska. Podopieczne Agnieszki i Beaty Szymańczak pokonały o prawie dwie minuty srebrne dzisiaj zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne oraz sklasyfikowane na trzecim miejscu zawodniczki LKS Markam Wiśniowa Osieczany.

 

Tytuły mistrzowskie w MP UKS-ów w kategorii dziewcząt wywalczyły zawodniczki Marii i Grzegorza Staręgów z UKS Rawa Sieldce biegnące w składzie : Iga Staręga, Dominika Krajcer, Wiktoria Karwowska i Klaudia Radomyska. 41 sekund starty i srebrny medal dla LKS Klimczok Bystra, brąz dla zawodniczek NKS Trójwieś Beskidzka. Sklasyfikowano 7 klubów.

 

W kategorii chłopców tryumfowali zawodnicy MKS Istebna : Kacper Juroszek, Marcin Michałek, Szymon Zawada i Paweł Kawulok. Ponad minutę straty zanotowali chłopcy z MULKS Tomaszów Lubelski (srebro), kolejne kilka sekund i medal brązowy to UKS Hubal Białystok.

W tej konkurencji wystartowało 5 sztafet.

 

WYNIKI SZTAFET

.