Zdjęcie

Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców, które w dniach 20-27 stycznia odbędą się  w Lahti!

 

Siedmiu biegaczy narciarskich, trzech młodzieżowców i czterech juniorów oraz siedem biegaczek narciarskich, pięć juniorek i dwie dziewczyny reprezentujące nas w kategorii młodzieżowców reprezentować nas będzie w Lahti. 

 

BIEGI NARCIARSKIE KOBIET

Zawodniczki:

  1. Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski
  2. Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  4. Eliza Rucka – MKS Istebna
  5. Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk
  6. Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  7. Klaudia Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna (U-23)

Sztab szkoleniowy:

  1. Aleksander Wierietielny – Trener Główny
  2. Justyna Kowalczyk – Asystent Trenera Głównego
  3. Rafał Węgrzyn – Asystent Trenera Głównego
  4. Mateusz Chowaniak – Serwismen
  5. Peep Koidu – Serwismen
  6. Sven Rakoszek – Fizjoterapeuta
  7. Oleksij Pysarenko – Terapeuta

 

BIEGI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Dominik Bury – MKS Istebna (U-23)
  2. Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  3. Kacper Antolec – KS AZS AWF Katowice (U-23)
  4. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
  5. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
  6. Wiktor Czaja – KS Jedność Nowy Sącz
  7. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko

Sztab szkoleniowy:

  1. Janusz Krężelok – Trener Główny Kadry Narodowej Młodzieżowej
  2. Anna Staręga – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej Młodzieżowej
  3. Dawid Bril – Serwismen
  4. Mariusz Hluchnik – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej A
  5. Andrzej Michałek – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej A
  6. Bartłomiej Rucki – Serwismen
  7. Paweł Fundanicz – Serwismen
  8. Narek Jesajan – Fizjoterapeuta

 

Program zawodów

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 Lahti 2019

20-27.01.2019

 

20.01.2019, niedziela

- 12:00 – kwalifikacje sprint C, U-20

- 14:00 – finał

 

21.01.2019, poniedziałek

- 12:00 – kwalifikacje sprint C, U-23

- 14:00 – finały  

 

22.01.2019, wtorek

- 12:00 – bieg kobiet na 5 km F, U-20

- 14:00 – bieg mężczyzn na 10 km F, U-20

 

23.01.2019, środa

- 09:30 – bieg kobiet na 10 km F, U-23

- 12:00 – bieg mężczyzn na 15 km F, U-23

 

24.01.2019, czwartek

- 10:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-20

- 12:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-20

 

25.01.2019, piątek

- 10:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-23

- 12:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-23

 

26.01.2019, sobota

- 10:30 – sztafeta kobiet 4 x 3,3 km, U-20

- 12:15 – sztafeta mężczyzn 4 x 5 km, U-20

 

Źródło: PZN, FIS

Redakcja