Liga Małopolska

Ponad 250 zawodników i zawodniczek wzięło udział w drugiej edycji X Małopolskiej Ligi Szkolnej, która odbyła się dzisiaj w Klikuszowej. Rywalizacja odbywała się stylem klasycznym, a w ramach zawodów rozegrano także Mały Bieg Podhalański w kategorii OPEN.

 

Wśród seniorów, którzy startowali na dystansie 5 km, najlepsi okazali się Patryk Duda oraz Beata Lassak. O dwa kilometry mniej mieli do przebiegnięcia rywalizujący ze sobą biegacze w rocznikach 2003-05. W najstarszej kategorii zwyciężyli Adrian Kiełbasa i Daria Szkurat, w roczniku 2004 najlepsi byli Kamil Wójcik i Kinga Dróżdż, natomiast wśród młodszych o rok triumfowali Bartosz Biedroń i Natalia Kusiak.

 

Dwa kilometry stanowiła trasa zawodników młodszych o rok lub o dwa lata. W kategorii urodzonych w 2006 roku najszybsi byli Jan Zwatrzko oraz Amelia Liszka, a wśród roczników 2007 zwycięstwa odnieśli Mikołaj Janisz i Roksana Gacek. Największym frekwencją cieszyły się zawody urodzonych w 2008 roku, którzy rywalizowali na 1 km. Wygrali w nich Patryk Wydra oraz Karolina Kiełbasa.

 

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW

 

 

W ramach Ligi rozlosowano dwa bony na zakupy smarów narciarskich, ufundowane przez firmę REMSPORT.PL.

Szczęśliwe losy padły na SP nr5 w Nowym Targu oraz SP Chabówka. Gratulujemy.

 

Liga Małopolska

 

Wiemy, że czekacie także na zdjęcia z zawodów, w galerii znajdziecie ponad 200 zdjęć z trasy i z dekoracji.\

GALERIA FOTO 09.01.2019

 

Jarek Bałabuch