Fischer

Zima w ostatnim czasie nie rozpieszcza biegaczy. Mało jest miejsc, gdzie można potrenować. Jednak udało się znaleźć kilka tras.

 

Ciężko w ostatnim czasie o dostateczną ilość śniegu do treningu. Mało jest też ośrodków wyposażonych w profesjonalny sprzęt do naśnieżania tras. Na szczęście zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie.

CSZ w Ptaszkowej ma przygotowaną pętlę o długości 1,5 km. Cały czas dośnieżana jest natomiast pozostała część obiektu. Warunki śniegowe są dobre.

PODGLĄD NA ŻYWO

 

Drugą propozycją jest szlak z Obidowej na Turbacz. Trasa liczy 11km w jedną stronę, czyli łącznie mamy do pokonania 22km. Trasy są świetnie przygotowane i wyratrakowane.

 

Turbacz1

 

Kolejną propozycją są trasy w Zakopanem. Centralny Ośrodek Sportu naśnieżał pętlę przy skoczniach. Trenują na niej głównie uczniowie miejscowego SMS-u.

 

Pobiegać można również w Chochołowie. Wkoło term przygotowane jest 1600m trasy.

 

I przyszedł czas na Kościelisko. Na Chotarzu dostępne jest 2,5km. Przygotowane są dwa tory do klasyka i jeden do łyżwy. 

 

Kościelisko

 

Pogoda w ostatnich dniach dopisuje na Podhalu. W Nowym Targu od paru dni jest możliwość biegania na sztucznie naśnieżanej i oświetlonej po zmroku pętli na stadionie "KOŁO" obok miejskiej Hali Lodowej.

Udało się również przygotować trasę biegową w obrębie lotniska (3,5 km), która prowadzi po niedawno utworzonej ścieżce rowerowej wzdłuż "Boru na Czerwonem".

W trakcie przygotowań jest również 5-cio kilometrowa trasa biegowa w "Borze Kondrackim".

 

Nowy Targ  Nowy Targ  Nowy Targ

 

Przyszedł czas na Mogielnicę (Zalesie obok Limanowej), gdzie do dyspozycji dla biegaczy są kilometry wyratrakowanej trasy z przygotowanymi dwoma torami do klasyka i jednym do łyżwy. Warunki są bardzo dobre.

 

Trasy na terenie gminy Gorlice nie są utrzymywane mechanicznie, ale możliwe jest bieganie na tarasach w Banicy - Krzywej obok gościńca. Nie są one ratrakowane, ale biegacze już się tam pojawiają.

Na trasie "Jagoda" na Magurze Małastowskiej mamy taką samą sytuację, ale warunki śniegowe w tych okolicach są ogólnie dobre.

 

Monika Ferenc