Zdjęcie

Włoskie Livigno to ostatnio najczęściej wybierane miejsce przez polskie kadry narodowe, szkoły sportowe i kluby na treningi na śniegu przed rozpoczęciem sezonu w Polsce. A większość z obecnych w Livigno wystartuje w zbliżający się weekend w zawodach FIS w Santa Caterinie!

 

Kadra Narodowa Kobiet z Justyną Kowalczyk i naszymi zdolnymi juniorkami, zawodnicy  Kadry Młodzieżowej z trenerem Januszem Krężelokiem i całym sztabem szkoleniowym, Kadra Paraolimpijska, Kadry Wojewódzkie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku, Zakopanego, Karpacza i Szklarskiej Poręby oraz kluby: UKS Regle Kościelisko, MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, NKS Trójwieś Beskidzka, KS AZS AWF Katowice i UKS Rawa Siedlce trenują obecnie w świetnych warunkach w Livigno. Poza biegaczami narciarskimi na trasach spotkać można również wielu biathlonistów z Polski. A swoje zgrupowania we Włoszech mają już za sobą zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne i MUKS Podkarpacie Jedlicze.

 

 

Wielu Polaków trenujących w Livigno w najbliższy weekend stanie na starcie zawodów FIS w Santa Caterinie. Dla większości z nich będą to pierwsze starty w tym sezonie. Program zawodów prezentuje się następująco:

Piątek – Sprint stylem dowolnym na dystansie 1.4 km dla mężczyzn i 1.2 km dla kobiet

Sobota – Biegi indywidualne stylem dowolnym na dystansach:  Seniorzy - 15 km, Seniorki - 10 km, Juniorzy - 10 km, Juniorki - 5 km

Niedziela – Biegi indywidualne stylem klasycznym na dystansach: Seniorzy i Juniorzy 10 km, Seniorki i Juniorki 7.5 km

 

W piątek organizatorzy przewidują jedną kategorię męską i damską (juniorzy mogą wystartować razem z seniorami, juniorki z seniorkami), natomiast w sobotę i w niedzielę zaplanowane są oddzielne biegi dla juniorów i juniorek.

 

Jak zapowiedziała asystentka trenera Kadry Narodowej Kobiet – Justyna Kowalczyk podczas zawodów w Santa Caterinie jej podopieczne będą walczyć o powołanie na zawody Pucharu Świata w Davos, który odbędzie się w terminie 15-16 grudnia bieżącego roku. Pierwsze w tym sezonie starcie licznej grupy Polaków i walka o możliwość biegania w Pucharze Świata powodują, że zawody te będą dla nas bardzo ciekawe.

 

Wszystkim zawodnikom życzę powodzenia! A jeśli zapomniałem o jakiejś grupie trenującej w Livigno, proszę o informację w komentarzu.

 

Arkadiusz Posiadała