liga małopolska

Dziewiąty sezon Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich został dzisiaj oficjalnie zakończony w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska - sponsora tytularnego Ligi - w Białce Tatrzańskiej.

 

Zakończenie sezonu Ligi Małopolskiej odbyło się w jednym z lokali gastronomicznych ON Kotelnica Białczańska. Organizatorzy oraz sponsor tytularny przygotowali dla zgromadzonych zawodników, ich opiekunów i trenerów oraz zaproszonych gości poczęstunek, zresztą zgodnie z kilkuletnią już tradycją.

Jednak ciacho i napoje nie były tym co najbardziej interesowało młodych adeptów biegania na nartach. Najbardziej inetersowały ich oczywiście nagrody, te, także z tradycją nie były małe.

 

Jednak wszystko zaczęło sie od uroczystego akcentu dzięki trenerom UKS Regle Kościelisko Zofii i Jerzemu Leśnikom. Podziękowano oficjalnie za pracę zasłużonemu trenerowi Stanisławowi Mrowcy, który przez wiele lat był trenerem koordynatorem małopolski. Kościeliszczanie podziękowali także tym, którzy przy Lidze mają najwięcej pracy czyli małżeństwu Teresie i Feliksowi Piwowarom.

Były jeszcze okolicznościowe przemówienia i wreszcie zaczęło się to na co wszyscy czekali czyli dekoracje.

Kto wygrał kto był na podium, a kto w pierwszej szóstce wiecie doskonale (RANKING Ligi TUTAJ) jesteście ciekawi co nagrodzeni dostali? Widać to na zdjęciach, przynajmniej ich części (więcej będzie jutro). Zdradzimy niecierpliwym, że fundatorami nagród głównych była firma Fischer Polska od kilku lat partner techniczny ligi. Fischer w tym sezonie postanowił bardziej spersonalizować nagrody i odszedł od tradycyjnych już nart biegowych na rzecz rzeczy, które młodym biegaczom narciarskim z pewnościa także są niezbędne.

Pierwsze miejsca uhonorowano torbami podróżnymi na kółkach, drugie i trzecie to pokrowce i saszetki na pasku. Swoje dołożyli oczywiście Małopolski SZS i firma XC Ski Poland, właściciel naszego portalu, to już pamiątkowe koszuli i czapki biegowe.

 

Nie zapomniano oczywiście o klasyfikacji szkół. Tutaj najlepsze szkoły otrzymały bony towarowe o wartości 500zł na zakup smarów i akcesoriów narciarskich od firmy Remsport Jacka Antonika, największego w Polsce sklepu internetowego z smarami narciarskimi. Najlepsze szkoły otrzymały także nartorolki do łyżwy firmy Powerslide ufundowane przez Małopolski SZS i XC Ski Poland.

 

GALERIA FOTO cz.I

 

Przypomnijmy, że w Lidze sklasyfikowano prawie 500 zawodniczek i zawodników z 83 szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa małopolskiego.

Sponsorami Ligi byli:

ON Kotelnica Białczańska - sponsor tytularny Ligi Małopolskiej

Fischer Polska - sponsor i partner techniczny Ligi

Remsport.pl - sponsor i partner techniczny Ligi

XC Ski Poland (skipol.pl) - partner medialny Ligi.

Nad wszystkim czuwał i sprawował pieczę Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

 

W imieniu organizatorów dziękujemy za wsparcie Ligi, obecnym na zakończeniu:

  - Waldemarowi Gramkowi - prezesowi Małopolskiego SZS

  - Pawłowi Nowobilskiemu - szefowi marketingu ON Kotelnica Białczańska

  - Piotrowi Krokowi - wójtowi Gminy Grybów, która dwukrotnie gościła zawody Ligi na trasach CSZ Ptaszkowa.

  - Wiesławowi Stalmachowi - wójtowi Gminy Wiśniowa, organizatorowi jednej z edycji Ligi - Memoriały K. Bubuli

  - Jackowi Antonikowi - właścicielowi firmy remsport, która wspierała Ligę w postaci bonów towarowych

  - Michałowi Stafańskiemu - przedstawicielowi firmy Fischer Polska.

 

Podsumowując, dziewiąty sezon Ligi Małopolskiej został oficjalnie zakończony. Czeka nas, jubileuszowy dziesiąty sezon, w którym z pewnością nie zabraknie nowych wyzwań dla wszystkich biorących udział w tej największej w krajuzimowej imprezie cyklicznej dla dzieci i młodzieży.

Czekamy na Was w przyszłym sezonie.

 

Kuba Cieślar