OOM 2018

Wczoraj wieczorem na łamach naszego portalu pojawił się artykuł pod tytułem „Podsumowanie OOM: Klasyfikacje wojewódzkie, klubowe i medalowe [TABELE+WYNIKI]”. Znajdziecie go państwo TUTAJ. W przygotowanych przez Pana Krzysztofa Lachowskiego klasyfikacjach podsumowujących Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w biegach narciarskich wkradły się jednak błędy. Postarałem się przeanalizować zestawienia i pomóc poprawić te rankingi.

 

W klasyfikacji punktowej juniorek B wkradł się wypatrzony już przez naszych komentujących czytelników błąd. W kolumnie z sumą punktów dla każdej zawodniczki powinny być dodane dwa najlepsze wyniki punktowe. W przypadku niektórych zawodniczek zostały jednak policzone trzy biegi. Prawdopodobnie autor przygotowywał pozostałe zestawienia na podstawie klasyfikacji indywidualnej, dlatego przez to niedopatrzenie nie zgadzają się również punkty w klasyfikacjach klubowych i wojewódzkich. O ile błąd ten nie zmieni hierarchi klasyfikacji wojewódzkiej, to w klubowej wpłynie na pewne przetasowania.

 

W klasyfikacji medalowej również mam wątpliwości co do zdobyczy poszczególnych województw. Województwo lubelskie reprezentowane przez klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski ma w zestawieniu 10 medali, sam zainteresowany klub na stronie lozn.org.pl chwali się zdobyczą 9 krążków. W klasyfikacji policzono o jeden medal srebrny za dużo. Oczywiście nasza redakcja zgłosiła już te uwagi autorowi.

 

Arkadiusz Posiadała.