starega

Już w najbliższy weekend powraca Puchar Świata w biegach narciarskich, a wraz z nim do rywalizacji wracają najlepsi z biało-czerwonych, czyli Maciej Staręga. Oprócz nich w Słowenii w sprintach i biegach dystansowych klasykiem wystartuje jeszcze czworo innych Polaków.

 

Maciej Staręga swojej kontuzji ręki, która uniemożliwiała mu start w Tour de Ski i utrudniła przygotowania do igrzysk olimpijskich w Korei, nabawił się jeszcze w zeszłym roku. W połowie grudnia biegacz z Siedlec upadł na twardy lód i złamał jedną z kości dłoni, zresztą niemal tuż po tym, jak wywalczył swoje pierwsze punkty w PŚ w szwajcarskim Davos w sprincie klasykiem, plasując się na 25. pozycji. Po urazie przeszedł zabieg, by w najbliższy weekend wrócić do zawodów najwyższej rangi. Oprócz Maćka w Słowenii wystartują Paweł Klisz i Jan Antolec.

 

Zgodnie z planem po długiej przerwie w rywalizacji zobaczymy także Justynę Kowalczyk, która pokaże się kibicom w swojej koronnej technice, czyli sprintach i biegach dystansowych klasykiem. Panie czeka w niedzielę 10 kilometrów, a panów 15. Razem z biegaczką z Kasiny Wielkiej o punkty powalczą Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz.

 

Początek kwalifikacji sprintów w sobotę o 10.30, ćwierćfinały od 13.00. W niedzielę o 9.30 dziesiątka klasykiem pań, a 3 godziny później rywalizacja panów na 15 kilometrów.

 

KaEn

źródło: PZN