livigno

We włoskim ośrodku narciarskim Livigno, gdzie na nartach w tym roku można było biegać już od połowy października i spotkać między innymi Federico Pellegrino słychać żarty, że język polski niedługo zostanie językiem urzędowym, dlaczego?

 

Livigno położone jest na wysokości 1800-1900m i dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz pomocy armatek trasy biegowe są pokryte śniegiem nawet przez ponad pół roku! Polskie szkoły sportowe i kluby narciarskie chętnie korzystają z tego faktu. Udało mi się zebrać informacje o siedmiu grupach trenujących w tym sezonie w Livigno.

 

SMS Karpacz, UKS Regle Kościelisko, MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra już zakończyły swoje zgrupowania. Szkoła z Karpacza trenowała we Włoszech jako pierwsza w dniach 28.10 – 04.11.2017, UKS Regle Kościelisko w terminie 9-19.11.2017, MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w połowie Listopada i MKS Karkonosze od 15 do 24 listopada.

Film Andrzeja Leśnika z treningów UKS Regle w Livigno : TUTAJ

 

livigno

zawodnicy klubu MKS Istebna

 

Obecnie w Livigno trenują: Kadra Narodowa Młodzieżowa MIX Kobiet i Mężczyzn Polskiego Związku Narciarskiego, szeroka kadra (powołana na początku sezonu przygotowawczego na testy i badania wydolnościowe) i część Kadry Narodowej A MIX oraz kluby: MKS Istebna, AZS AWF Katowice i UKS Rawa Siedlce.

 

livigno

 Zawodnicy klubu MULKS Tomaszów Lubelski

 

Zdjęcia : własne, Kamila Boczkowska, Karolina Kukuczka, lozn.org.pl

Arkadiusz Posiadała