liga małopolska

11 stycznia 2018 na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej swój dziewiąty już sezon rozpocznie Małopolska Liga SZS w biegach narciarskich o Puchar ON Kotelnica Białczańska. Znamy już wstępny kalendarz zawodów.

 

Przypomnijmy, że biegowa Liga Małopolska to największa cykliczna impreza w biegach narciarskich dla dzieci i młodzieży rozgrywana w Polsce. W ubiegłym sezonie w aż trzech edycjach Ligi Małopolskiej sklasyfikowano ponad 300 uczestników, dwie edycje  znalazły się w pierwszej dziesiątce Rankingu Skipola czyli największych biegów narciarskich w naszym kraju (ranking skipola TUTAJ).

 

W tym sezonie zaplanowano sześc edycji Ligi:

1. 11.01.2018r,    -  Ligi PTASZKOWA (FT)

2.  25.01.2018r. -   Zalesie (CL)

3.  30.01.2018r -   Obidowa  (FT)

4.  08.02.2018r. -  Finał Woj. ID, IMS ind. – Białka (FT)

5. 13.02.2018r.  -  Kościelisko/Zakopane(CL)

6. 13.03.2018r.  - Finał Ligi  -  Białka Tatrzańska   (CL)

 

W ubiegłym sezonie Liga wchodziła w skład Lig Regionalnych Grupy Azoty organizowanych przez firmę Ak-pol na zlecenie sponosra tytularnego Grupy Azoty, jak będzie w tym sezonie dowiemy się niebawem. Organizację Pucharu Grupy Azoty (Puchar Polski w biegach narciarskich) od tego sezonu przejmuje Polski Związek Narciarski, czy idea Lig Regionalnych będzie kontynuowana pozostaje w gestii władz PZN. Jedno możemy uznać za pewnik Liga Małopolska wystartuje jak zwykle.

Podobnie jak w ubiegłym roku inauguracja Ligi Małopolskiej rozpocznie się zawodami w Ptaszkowej, finał tradycyjnie już zostanie rozegrany na trasach sponsora tytularnego ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Szczegółowy regulamin podamy w najbliższym czasie.

Organizatorem Ligi jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, a partnerami technicznymi firmy Fischer Polska i Forza Sport. Partnerem medialnym nasz portal skipol.pl

 

Archiwalne wyniki zawodów Ligi Małopolskiej można zobaczyć TUTAJ

 

red