rawa

Dla narciarzy biegowych lato to niewątpliwie nie jest czas wakacji, a wręcz przeciwnie, bardzo ważny okres ciężkiej pracy. Zwykle to w tym czasie zawodnicy wykonują największą objętością treningową, a o nią najłatwiej podczas obozów i zgrupowań. Tę drogę wybiera też najlepszy klub w posezonowym rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w konkurencji biegi narciarskie za ostatni sezon – UKS Rawa Siedlce.

 

Po informacje o pierwszych działaniach klubu w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018, czyli o pielgrzymce nartorolkowej, która miała miejsce w czerwcu i dwóch obozach (w Serpelicach nad Bugiem i w Jurgowie, gdzie można spotkać kolarzy Tour de Pologna) na samym początku wakacji szkolnych zapraszam TUTAJ

 

Dziś kontynuacja raportu, czyli zaczynamy od 12 lipca – ostatni dzień obozu w Jurgowie – powrót do domu. Po powrocie ze zgrupowania w górach przyszła pora na treningi lokalne, w bazie naszego klubu w Siedlcach. Przez niespełna dwa tygodnie w domach liczna grupa zawodników klubu trenowała raz dziennie każdego dnia. Okres ten pozwolił na delikatny odpoczynek dla organizmów zawodników, podtrzymanie wcześniej wypracowanej motoryki i rozwój wytrzymałości, głównie poprzez treningi nartorolkowe i rowerowe.

 

24 lipca wyruszyliśmy na trzecie, letnie zgrupowanie do Wilkas, koło Giżycka, nad jeziorem Niegocin. Mazurskie tereny są bogate w mało uczęszczane, mocno pofałdowane drogi, na których udało nam się wykonać kilka szybszych jednostek treningowych na nartorolkach. Kolejny atut tych terenów, to oczywiście jeziora, na których wykonywaliśmy ważne, w kontekście budowania wytrzymałości siłowej górnych partii ciała treningi kajakowe. Dla dopełnienia arsenału środków treningów, które wykorzystywaliśmy na obozie należy dodać : crossy biegowe, wycieczki rowerowe, treningi siłowe, skocznościowe i ogólnorozwojowe. Obóz zakończyliśmy sprawdzianami na rowerach, biegowym i na nartorolkach. Teraz przed nami kolejny okres pracy w Siedlcach przed wrześniowym sezonem nartorolkowym.

Arkadiusz Posiadała