eyowf

Sytuacja dotycząca wyjazdu na Europejski Festiwal Młodzieży w sportach zimowych jest bardzo dynamiczna. Jeszcze do dzisiaj można było żyć nadzieją, że zawody zostaną przeniesione lub PZN zmieni decyzję. Niestety były to płonne nadzieje...

 

 

Zasięgneliśmy języka u źródła, czyli w Polskim Komitecie Olimpijskim. Pan Marcin Doroś (PKOL) przekazał: miejsce i czas rozgrywania zawodów zostaje podtrzymane. W zawodach wezmą udział wszystkie zainteresowane polskie związki sportowe, z wyjątkiem Polskiego Związku Narciarskiego. Od poszczególnych związków sportowych otrzymaliśmy oficjalne pisma potwierdzające wysłanie reprezentacji na Europejski Festiwal Młodzieży w sportach zimowych Erzurum 2017. Od PZN dostaliśmy także pismo, jednak w tym przypadku związek nie zdecydował się na wysłanie zawodniczek i zawodników do Turcji.

 

Biuro Polskiego Związku Łyżwiarstwa potwierdziło wysłanie reprezentacji do Turcji. Niestety nie udało nam się skontaktować z prezesem związku Romanem Derksem.

 

Rzecznik prasowy Polskiego Związku Biathlonu Sebastian Krystek także potwierdza wyjazd reprezentacji do Turcji. Niestety nie udało się uzyskać pełniejszego komentarza, ale praktycznie wszyscy pracownicy związku na czele z panią Prezes Dagmarą Gerasimuk są zaangażowani w najważniejszą w tym sezonie imprezę zimową w Polsce czyli Mistrzostwa Europy w Dusznikach Zdroju.

Z nieoficjalnego żródła wiemy, że PZB konsultował wyjazd na zawody z rodzicami poszczególnych reprezentantów.

 

 

Więcej szczegółów wkrótce

 

kace