podmenu

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 6 - termin głosowania minął

Kalendarz

2023-12-16 - Puchar Grupy Azoty (FIS) - ZAKOPANE [Szczegóły w linku]

2023-12-29 - Puchar Grupy Azoty (FIS) - WISŁA/KUBALONKA [Szczegóły w linku]

2024-01-13 - Puchar Grupy Azoty (FIS) - TERMIN REZERWOWY [Szczegóły w linku]

2024-01-19 - FESA CUP (FIS) - JAKUSZYCE [Szczegóły w linku]

FESA CUP, kiedyś OPA Alpen Cup

2024-02-03 - Puchar Grupy Azoty (FIS) MP Młodzików - PTASZKOWA [Szczegóły w linku]

2024-02-14 - OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - ZAKOPANE [Szczegóły w linku]

2024-03-22 - Puchar Grupy Azoty (FIS) - TERMIN REZERWOWY [Szczegóły w linku]

Biegi narciarskie - Polska

880 000 euro dotacji

Strasburg. Parlament Europejski, podczas sesji plenarnej, przyjął poprawkę do budżetu unijnego na rok 2008, zgodnie z którą do puli organizacyjnej IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy "Śląsk-Beskidy" 2009 trafi osiemset osiemdziesiąt tysięcy euro unijnej dotacji. Wniosek w tej sprawie został złożony w Brukseli końcem lipca. Początkiem października Komisja ds. Budżetu PE pozytywnie zaopiniowała polski wniosek i wprowadziła jako poprawkę pod dzisiejsze głosowanie. Wspomniane 880 tysięcy euro to środki na określone zadania organizacyjne m.in. ceremonię otwarcia i zamknięcia imprezy oraz wprowadzenie systemu informatycznego. - To najwspanialsza wiadomość, jak mogła do nas dotrzeć - powiedział Tadeusz Pilarz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Festiwalu. - Dzięki staraniom polskich eurodeputowanych, którzy mocno popierali nasz wniosek, udało się pozyskać pieniądze na organizację Festiwalu. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali nasze starania w Brukseli, a zwłaszcza autorom poprawki eurodeputowanym z naszego regionu Grażynie Staniszewskiej i Janowi Olbrychtowi oraz Małgorzacie Handzlik i wiceszefowi Komisji Budżetu PE Januszowi Lewandowskiemu. To naprawdę wielki dzień - dodał T.Pilarz. Zawody w ramach IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy "Śląsk-Beskidy" 2009, odbędą się w Szczyrku, Wiśle, Cieszynie, Bielsku-Białej i Tychach. Poprzednia edycja festiwalu odbyła się w hiszpańskiej miejscowości Jaca.

Autor: kace
Źródło: PAP

Komentarzy: 0

2007-10-28 21:39

Czytaj więcej

MŚ 2013: Zakopane będzie pierwsze prezentować swą kandydaturę

Zakopane jako pierwsze będzie w maju przyszłego roku prezentować swoją kandydaturę na organizatora Mistrzostw Świata w konkurencjach klasycznych 2013 - powiedziała dyrektor zakopiańskiej kandydatury Zofia Kiełpińska. W Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki w dniach od 12 do 14 października odbyło się losowanie kolejności prezentacji finałowej przed radą FIS. 29 maja przyszłego roku prezentacje rozpoczną kandydaci do organizacji mistrzostw w snowboardzie, freestyle, lotach narciarskich, konkurencjach klasycznych i alpejskich. Zakopane jako kandydat do organizacji mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych zaprezentuje się jako pierwsze. Potem swoje 10-minutowe programy przedstawią kolejno: fińskie Lahti, włoskie Val di Fiemme, niemiecki Oberstdorf i szwedzkie Falun. - Kongres będzie odbywał się w dniach od 22 do 30 maja przyszłego roku w Arabella Sheraton Grand Hotel w Kapsztadzie. Prezentacje będą 29 maja, a wyniki głosowania poznamy tego samego dnia o godzinach wieczornych - powiedziała Zofia Kiełpińska. Zapytany o konieczne w staraniach o organizację tak dużej rangi imprezy sportowej gwarancje rządowe, burmistrz Janusz Majcher poinformował że Zakopane nie ma ich jeszcze. - Teraz w gorącym okresie przedwyborczym nawet nie próbowaliśmy się umawiać z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim czy z minister sportu panią Elżbietą Jakubiak, ale jeszcze w październiku o takie spotkania będziemy zabiegać - zapewnił burmistrz. Łączny koszt inwestycji związanych z organizacją mistrzostw to około 80 milionów złotych. Plan przedłożony w sierpniu komisji FIS zakłada modernizację infrastruktury Wielkiej Krokwi ponieważ obiekt ma homologację do 2011 roku. Przebudowy wymaga też średnia skocznia, stadion narciarski i trasy biegowe. Ta część prowadzona będzie w oparciu o dokumentację opracowaną wspólnie ze specjalistami homologacyjnymi FIS. Jak powiedziała dyrektor Kiełpińska, ten projekt został oceniony bardzo pozytywne. 2,5 km odcinek trasy, na którym odbywały się biegi Pucharu Świata w kombinacji norweskiej ma homologację ważną do końca tego roku, pozostałe posiadają tylko homologację krajową.

Autor: MiEteK
Źródło: onet.pl

Komentarzy: 0

2007-10-20 17:08

Czytaj więcej

JUSTYNA KOWALCZYK -ODPUSZCZA INAUGURACJĘ!

Najlepsza polska narciarka, Justyna Kowalczyk, nie jedzie na inaugurację sezonu do Duesseldorfu. Wciąż szlifuje formę na lodowcach, bo chce atakować czołówkę. Poprawia też sprzęt. Biegacze rozpoczną sezon już 27 października sprintem na ulicach miasta. Ale Kowalczyk zgodnie z wcześniejszymi planami, zacznie rywalizować dopiero w Bietostoelen. Te zawody odbędą się po prawie miesięcznej przerwie - 24 listopada. Dlatego wielu zawodników rezygnuje z wyjazdu do Duesseldorfu. - Zaczęłam właśnie obóz w Ramsau. Potrwa dziesięć dni, a kolejne dziesięć spędzę we włoskim Val Senales - powiedziała Kowalczyk, która obecnie testuje także nowe buty. W 2005 roku Polka w PŚ była 44. , rok później 13., zaś w 2007 roku zakończyła sezon na 8. miejscu. - Teraz będzie trudniej, będę atakować czołową piątkę. Przede mną już tylko same gwiazdy. Dlatego każdy detal w przygotowaniach jest ważny - dodała Kowalczykfoto;AFP

Autor: MiEteK
Źródło: przegl

Komentarzy: 0

2007-10-18 21:52

Czytaj więcej

30-LECIE ZSMS W ZAKOPANEM

30-lecie szkoły mistrzostwa sportowego w Zakopanem.27.10.2007 PROGRAM OBCHODÓW 13.00 - 15.00 Spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami SMS (budynek Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Droga do Olczy 26) 15.00 - Złożenie wiązanki na grobie patrona Szkoły - Stanisława Marusarza ( cmentarz na Pękowym Brzyzku) 16.00 Msza Św. w intencji uczniów, absolwentów i pracowników SMS ( Kościół Ojców Bernardynów na Bystrem) 17.30 Akademia z okazji Jubileuszu 30 - lecia SMS w Zakopanem ( sala gimnastyczna COS w Zakopanem ul. B.Czecha 1) 20.00 Uroczysta kolacja i spotkanie absolwentów (Karczma Przy Młynie ul. Bulwary Słowackiego 23) Chętnych do wzięcia udziału w uroczystej kolacji w Karczmie Przy Młynie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 150 zł na konto: 6810 6000 76 0000 3200 0067 2079 z dopiskiem Jubileusz 30-lecia SMS w Zakopanem.

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 0

2007-10-18 21:18

Czytaj więcej

UKS -KONFERENCJA TRENERÓW I INSTRUKTORÓW

Zarządzenie organizacyjne nr 2. Przesyłam program konferencji organizowanej przez PZN dla instruktorów ,trenerów prowadzących zajęcia w narciarstwie w konkurencjach klasycznych i alpejskich. Serdecznie proszę o przekazanie w/w informacji wszystkim zainteresowanym . Dziękując pozdrawiam M.Siderek

Autor: M.Siderek
Źródło: PZN/M.Siderek

Komentarzy: 0

2007-10-17 19:03

Czytaj więcej

NOWOśCI W TRANSMISJACH TV

W dniach 8-9 października dział marketingu FIS kierowany przez Christiana Knauth zorganizował drugie warsztaty dla realizatorów telewizyjnych dotyczące sposobu realizacji transmisji telewizyjnych biegów narciarskich. Jej celem było ukazanie optymalnych rozwiązań dla transmisji telewizyjnych z Pucharu Świata w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Seminarium prowadzone przez Thomasa Strobla eksperta FIS ds. telewizji wraz z fachowcami z Austrii, Czech, Niemiec, Włoch, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii oraz z przedstawicielami „Infront Italy” posiadacza praw do transmisji .W seminarium uczestniczyli z ramienia FIS m.in. Vegard Ulvang, Tiit Pekk, Jürg Capol i dyrektor PŚ w Kombinacji Norweskiej Uli Wehling. Jednym z głównych tematów seminariów była produkcja telewizyjna różnych zawodów zwłaszcza tych ze startu indywidualnego, które stwarzają najwięcej problemów przy realizacji wymagające specjalnego centrum telewizyjnego optymalizującego jakość produkcji. Następnie grupa ekspertów zaprezentowała przygotowaną oprawę graficzną zawodów. Kolejną sprawą było przekazywanie emocji za pomocą telewizji tak by widzowie czuli się jak gdyby oglądali zawody na żywo. W nadchodzącym sezonie PŚ będą próby poprawy tego elementu zwłaszcza podczas zawodów w Beitostoelen (NOR), których realizacja będzie się odbywać wg nowych eksperymentalnych kryteriów np. start zgodnie z rankingiem, ale z wydłużającą się przerwą pomiędzy zawodnikami(np. od 15 do 60 sekund). Inną możliwością lepszego przekazywania uczuć jest zastosowanie tak zwanej „loży lidera”w której aktualny lider oczekiwałby na kolejnych zawodników. Rozwiązanie to znane jest już m.in. z PŚ w Narciarstwie Alpejskim. „Seminarium to dostarczyło wspaniałej okazji do wymiany doświadczeń i opinii oraz dzielenia się posiadaną wiedzą. Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom za aktywny szczery udział w dyskusji. Musimy teraz przedsięwziąć kroki, które pozwolą pokazać wszystkim widzom biegów narciarskich wspaniałe widowisko” podsumował Thomas Strobl.

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2007-10-14 14:11

Czytaj więcej

OGÓLNOPOLSKIE BIEGI UKS-ów

Nowy Targ 13.10.Ogólnopolskie Spotkania UKS-ów w biegach przełajowych. Zawody zorganizował PZN i powiatowy SZS w Nowym Targu. W zawodach wystartowało 78 dziewcząt i 115 chłopców.wyniki zawodów w załączniku:

Autor: kace
Źródło: pif sport/F.Piwowar

Komentarzy: 1

2007-10-13 23:16

Czytaj więcej

SUKCESY NA ROLKACH

Dwa srebrne medale narciarzy w Długodystansowych Mistrzostwach Polski na łyżworolkach w kategorii junior na dystansie 42 195 m : Piotr Zieliński i Kaja Żółkiewska. Srebrne nmedalistki z UKS w sztafecie dziewcząt Małgosia Żółkiewska /1995/ i Kasia Korkosz / 1995 / zdobyły odpowiednio złoty i srebny medal DMP we Wrocławiu a startowały na 10 km. Kolejny junior D Mateusz Wójcik zdobywa w swojej kategorii złoty medal. Teraz przygotowania do sezonu narciarskiego. Jeszcze starsi wystartują w 7. Poznań Maraton na łyżworolkach.Sprawdzianem formy narciarskiej będzie Puchar Roztocza na nartorolkach w dniu 11.11.2007 roku. Wszystkich zawodników z TUKS,,Roztocze' /pod takimi barwami startują latem narciarze z Tomaszowa/ zobaczymy zimą na nartach biegowych w barwach MULKS ,, Tomaszów' . Szczegółowe informacje o klubie i wynikach letnich na stronie TUKS ,, Roztocze' Tomaszów Lubelski - http://www.tomaszow-lubelski.pl/tuks-roztocze/ wyniki zawodów w załącznikach

Autor: Waldek Ko

Komentarzy: 0

2007-10-12 00:20

Czytaj więcej

KURS SĘDZIOWSKI.

Dzięki uprzejmości wydziału sędziowskiego PZN istnieje możliwość uczestnictwa w kursie kandydatów na sędziów klubowych dla MOZN. Kandydaci na sędziów klubowych będą mogli na koniec kursu przystąpić do egzaminu. Kurs jest bezpłatny. Koszt materiałów szkoleniowych 4 NRS'y 60 zł. Ewentualne zakwaterowanie na własny koszt. Dla tych którzy będą chcieli podszlifować formę, MOZN organizuje egzamin 4 grudnia 2007 ( miejsce podamy w późniejszym terminie). 4 grudnia odbędzie się również seminarium sędziowskie. Z ramienia MOZN sprawy sędziowskie prowadzi Pani Krystyna Ząbek tel. 608470061 Zachęcamy również sędziów klubowych i okręgowych do uczestnictwa w kursie na wyższy stopień. Zainteresowanych proszę o przesłanie danych Imię, Nazwisko, adres na skrzynkę biuro@mozn.pl i k.zabek@pkp-cargo.pl 24-25 listopada kurs na sędziów związkowych i ew. okręgowych w Krakowie w hotelu CITY, ul. Gajowa 16 (przecznica z ul. Zakopianka) - naprzeciwko Centrum "Zakopianka".Zajęcia w sobotę od godz. 12.00, w niedzielę od 9.00. Dojazd z Dworca Gł. PKP - tramwaj 19 od Galerii (na ul. Pawiej)  do Borku Fałęckiego - wysiadać przy Centrum Handlowym "Zakopianka" i w prawo na ul. Zbrojarzy i w lewo na ul. Gajową, lub: -tramwaj 10 dwa przystanki przesiadka na tramwaj Nr 8 - w kierunku na Borek Fałęcki - wysiadać jak wyżej. Pozdrawiam Maciej Trzciński Prezes MOZN

Autor: Maciej Trzci

Komentarzy: 0

2007-10-09 23:22

Czytaj więcej

SERWISMENA ZATRUDNIĘ!

W końcu się wyjaśniło kto bedzie drugim pomocnikiem szwedzkiego serwismena Justyny Kowalczyk. Nieoficjalnie wiadomo, że to zawodnik LKS Poroniec Mateusz Nuciak, który tym samym uzupełni sztab techniczny naszej zawodniczki, w którego skład wchodzą były serwismen Kateriny Naumannovej, oraz Rafał Węgrzyn ( świeżo upieczony magister;) ). Przed nimi okres bardzo ciężkiej pracy, gdyż 27 startów PŚ w tym cykl Tour de Ski zapewne mocno dadzą się wszystkim we znaki. Pracę zaczną juz od 9 października, od zgrupowania w austriackim Ramasau am Dachstein. Następnie udadzą sie do włoskiego Val Senales, gdzie Justyna będzie kontynuowała przedsezonowe przygotowania. Nie tylko polska kadra sie “zbroi” na nadchodzący sezon, na stronie kanadyjskiego związku narciarskiego możemy wyczytać, że jest poszukiwanych dwoje serwismenów, zarówno do męskiej jak i żeńskiej kadry, na nadchodzące sezony włącznie z sezonem olimpijskim. Tych którzy się nie załapali do naszej kadry narodowej odsyłamy na: http://www.cccski.com/main.asp?cmd=doc&ID=4643&lan=0

Autor: MiEteK
Źródło: w

Komentarzy: 0

2007-10-07 10:08

Czytaj więcej

SERWISMENA ZATRUDNIĘ!

 

W końcu się wyjaśniło kto bedzie drugim pomocnikiem szwedzkiego serwismena Justyny Kowalczyk. Nieoficjalnie wiadomo, że to zawodnik LKS Poroniec Mateusz Nuciak, który tym samym uzupełni sztab techniczny naszej zawodniczki, w którego skład wchodzą były serwismen Kateriny Naumannovej, oraz Rafał Węgrzyn ( świeżo upieczony magister;) ). Przed nimi okres bardzo ciężkiej pracy, gdyż 27 startów PŚ w tym cykl Tour de Ski zapewne mocno dadzą się wszystkim we znaki. Pracę zaczną juz od 9 października, od zgrupowania w austriackim Ramasau am Dachstein. Następnie udadzą sie do włoskiego Val Senales, gdzie Justyna będzie kontynuowała przedsezonowe przygotowania. Nie tylko polska kadra sie “zbroi” na nadchodzący sezon, na stronie kanadyjskiego związku narciarskiego możemy wyczytać, że jest poszukiwanych dwoje serwismenów, zarówno do męskiej jak i żeńskiej kadry, na nadchodzące sezony włącznie z sezonem olimpijskim. Tych którzy się nie załapali do naszej kadry narodowej odsyłamy na: http://www.cccski.com/main.asp?cmd=doc&ID=4643&lan=0

Komentarzy: 0

2007-10-07 10:08

Czytaj więcej

BIEGANIE DLA NAJMŁODSZYCH - SZWEDZKA SZKOŁA

Jak sprawić aby zajęcia z techniki dla dzieci stały się atrakcyjne? Z pomocą przychodzi Kanadyjski Związek Narciarski, który na podstawie szwedzkich filmów szkoleniowych wydał bardzo interesującą broszurę, na temat „narciarskich placów zabaw”. „Narciarski plac zabaw” to specjalnie przystosowane miejsce do nauki techniki narciarskiej w sposób naturalny. W naturalny sposób podnosi umiejętności dzieci, rozwija równowagę oraz zdolności koordynacyjne. Dostarczając przy tym dużo świetnej zabawy. Jego ukształtowanie powinno byc zróżnicowanie, ze względu na różnorodność ćwiczeń doskonalących elementy techniki. Wszystko zależy od inwencji budowniczego oraz dostępnych materiałów i miejsca w którym ma powstać. Broszura zawiera instrukcję jak przygotować takie miejsce, i co powinno się na nim znaleźć. Szerzej opisane w filmie dostepnym na DVD, przygotowanym prze Szwedzką Federacje Narciarską pt.”SKI FUN”. Jest to świetny pomysł na organizację zajęć dla dzieci stawiających pierwsze kroki na nartach, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Autor: MiEteK
Źródło: cccski.com

Komentarzy: 0

2007-10-06 16:06

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p