podmenu

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 6 - termin głosowania minął

Kalendarz

2021-12-10 - Liga Małopolska SZS (1) - COS ZAKOPANE [Szczegóły w linku]

XIII sezon Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich

2022-01-07 - Liga Małopolska SZS (2) - CSZ PTASZKOWA [Szczegóły w linku]

XIII sezon Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich

2022-01-18 - Liga Małopolska SZS (3) - CNB KLIKUSZOWA [Szczegóły w linku]

XIII sezon Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich

2022-02-09 - Liga Małopolska SZS (4) - COS ZAKOPANE - FINAŁY IGRZYSK WOJEWÓDZKICH [Szczegóły w linku]

XIII sezon Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich, FINAŁY WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

2022-02-23 - Liga Małopolska SZS (5) -ON KOTELICA BIAŁCZAŃSKA [Szczegóły w linku]

XIII sezon Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich

2022-03-17 - Liga Małopolska SZS (6) FINAŁ -ON KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA lub CNB KLIKUSZOWA [Szczegóły w linku]

XIII sezon Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich - FINAŁ LIGI

Biegi narciarskie - Polska

UKS - NARTOROLKI - MARKLOWICE

22-23.09.MARKLOWICE.W sobote i niedzielę odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa UKS-ów w biegach na nartorolkach, najważniejsza impreza nartorolkowa dla młodych biegaczy w naszym kraju.Startowało 81 zawodników w pierwszym dniu i 85 w drugim.Równocześnie rozegrano Puchar Śląska dla starszych kategorii wiekowych, w którym startowało 69 zawodniczek i zawodników z całego kraju.. Organizatorami zawodów byli:Urząd Gminy Marklowice, UMKS Marklowice, Śląski Związek Narciarski, Urząd Marszałkowski w Katowicach.Liczymy na coraz więcej podobnie udanych imprez w naszym kraju. wyniki w załącznikach

Autor: kace
Źródło: KO zawod

Komentarzy: 0

2007-09-23 20:29

Czytaj więcej

UKS -KONFERENCJA TRENERÓW I INSTRUKTORÓW

Polski Związek Narciarski organizuje kursokonferencję dla trenerów, instruktorów oraz nauczycieli prowadzących zajęcia szkoleniowe z zawodnikami UKS-ów w narciarstwie klasycznym /biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinacja norweska / i alpejskim.Konferencja odbędzie sie w Wysowej Zdroju(pow.Gorlice) w dniach 16-18.11.2007.komunikat w załaczniku

Autor: kace
Źródło: PZN/M.Siderek

Komentarzy: 0

2007-09-20 18:20

Czytaj więcej

WAŻNE!

INFORMACJA w sprawie uzyskiwania certyfikatu Członka Zwyczajnego PZN.Wzory certyfikatu i licencji członka zwyczajnego PZN.

Autor: kace
Źródło: PZN

Komentarzy: 0

2007-09-17 10:45

Czytaj więcej

LICENCJE - WAŻNE DLA KLUBÓW

W załącznikach wnioski licencji PZN zawodnika,instruktora, trenera i klubu.Informacja o uzyskiwaniu licencji i regulamin PZN dotyczący warunków i trybu przyznawania i pozbawiania licencji.

Autor: kace
Źródło: PZN

Komentarzy: 0

2007-09-17 10:20

Czytaj więcej

ROLLSPRINT 2007 - BYSTRA ŚLĄSKA

Zawody Rollsprint 2007.Wyniki biegów na nartorolkach(2700m) w Bystrej Śląskiej.Wśród seniorów wystartował trener UKS Rawy Siedlce Grzegorz Staręga.Zawody zoorganizowano przy udziale LKS Klimczok Bystra, Urzad Gminy Wilkowice i Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Autor: kace
Źródło: Witold Pitak

Komentarzy: 0

2007-09-16 20:58

Czytaj więcej

Gwiazdy na 60-leciu LKS Poroniec

 

43 biathlonistów i biegaczy, a wśród Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Tomasz Sikora, Maciej Kreczmer i Janusz Krężelok, przyjechało do Poronina koło Zakopanego, aby wziąć udział w niedzielnej inauguracji obchodów 60-lecia Ludowego Klubu Sportowego Poroniec.

"Nie mogłem zawieść takiego mecenasa sportu jak prezes Porońca Józef Pawlikowski Bulcyk - mówił Janusz Krężelok.

"Jestem szczerze wzruszony, że przyjechali zaproszeni członkowie kadry narodowej. Tym bardziej, że musieli wcześniej wyjechać z obozów przygotowawczych, żeby wziąć udział lub chociaż dopingować tych, co pobiegli w zawodach w Poroninie" - powiedział prezes Bulcyk.

"Jestem w trakcie cyklu przygotowań do sezonu zimowego i teraz powinienem wypoczywać. Przyjechałem właśnie z Anterselvy i wystartowałem tylko na jednym z etapów trasy" - powiedział Tomasz Sikora.

Sylwia Jaśkowiec powiedziała PAP, że wprawdzie jechała z Estonii 19 godzin, ale postanowiła wystartować. Na bieg nie zdecydowała się Justyna Kowalczyk. "Przejechałam ponad tysiąc pięćset kilometrów. Przy takim zmęczeniu łatwo o kontuzję, więc nie odważyłam się wystartować, ale nie mogłam tu nie być, ponieważ jestem bardzo wdzięczna prezesowi Bulcykowi za pomoc i opiekę" - stwierdziła biegaczka.

"W poniedziałek mam stawić się w swojej jednostce wojskowej we Wrocławiu na przysiędze. Powinienem być już w drodze, ale nie wyobrażam sobie opuścić takiego spotkania" - powiedział Łukasz Szczurek, młody dobrze zapowiadający się biathlonista z BKS WP Kościelisko.

W 60-letniej historii LKS Poroniec istniały sekcje: bokserska, siatkarska, lekkoatletyczna, kombinacji norweskiej, skoków i biegów narciarskich. W chwili obecnej w klubie trenuje blisko 250 zawodników w biegach i skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, piłce nożnej, łyżwiarstwie szybkim i powożeniu zaprzęgami konnymi. Kariery rozpoczynali tu między innymi skoczkowie Wojciech Skupień i Kamil Stoch. Obecnie przygotowywana jest pod kierunkiem działacza Porońca Jerzego Bielawy monografia, w której ujęte zostaną wszystkie osiągnięcia sportowe klubu. dop.red.pełne wyniki w dziale wyniki-biegi.

Komentarzy: 0

2007-09-11 18:14

Czytaj więcej

IV MEMORIAŁ STANISŁAWA LEGIERSKIEGO

IV Memoriał Stanisława Legierskiego odbył się 9 wrzesnia w Jaworzynce w Beskidzie Śląskim.Dzieci ze szkół podstawowych biegały cross na nogach, pozostałe kategorie od jun.C wzwyz biegały na nartorolkach. W zawodach brali udział zawodnicy z Polski, Czech, Litwy i Łotwy.Wyniki w załaczniku. Dziękujemy za wyniki p.M.Kukuczce "Gruzinowi" z Wisły-Ustronianki.

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 0

2007-09-10 22:16

Czytaj więcej

1 wielka nagroda Ostrawy

1 wielka nagroda Ostrawy w biegach przełajowych odbedzie się w niedzoelę 30 września w sportowym arealu Skałka w Ostrawie-Porubie.Współorganizatorem zawodów jest klub VSK VŠB-TU Ostrava sekcja biegów narciarskich. Zgłoszenia można wysyłać pisemnie na adres Mgr. Jiří Vytlačil generála Sochora 1280 / 16 708 00 Ostrava Poruba lub drogą elektroniczną na e-mail:jvytlacil@centrum.cz. Organizatorzy zapewniają nagrody za pierwsze 3 miejsca.Sponsorem głównym imprezy jest firma RT Torrax. Szczegóły w załączniku.

Autor: kace
Źródło: Mgr. Ji

Komentarzy: 0

2007-09-04 22:02

Czytaj więcej

MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

PRZEDSTAWIAMY PROGRAM MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW W KONKURENCJACH KLASYCZNYCH. NORDIC FIS JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIPS “ BESKIDY 2008” Szczyrk-Wisła- Istebna 3-10.02.2008 – version B

Autor: skipol
Źródło: PZN/FIS

Komentarzy: 0

2007-08-14 20:07

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p