podmenu

Ankieta

Jak oceniasz wybór Janusza Krężeloka na nowego trenera całej kadry A?

Kalendarz

2019-03-23 - Slavic Cup (5) - KREMNICA SKALKA (SVK) [szczegóły w linku]

2019-03-28 - Mistrzostwa Polski Seniorów - KUBALONKA [szczegóły w linku]

Mistrzostwa Polski Seniorów 2019

Biegi narciarskie - Polska

Mistrzostwa Karkonoszy-Memoriał Jana Mądrego 2008

26-27.01.2008, Jakuszyce,Mistrzostwa Karkonoszy, VIII Memoriał Jana Mądrego.Na polanie Jakuszyckiej w sobotę i niedzielę wystartowało ok.300 zawodniczek i zawodników z całej Polski.Mistrzostwa Karkonoszy i VIII Memoriał Jana Mądrego są jak na razie pierwszymi w pełni rozegranymi zawodami zaliczanymi do klasyfikacji Pucharu Polski i Eliminacjami do ZOOM Śląsk 2008.

Komentarzy: 0

2008-01-27 19:24

Czytaj więcej

Lampa Łukasiewicza - odwołana

26.01.2008.V BIEGI NARCIARSKIE O LAMPĘ ŁUKASIEWICZA w Regetowie zostają odwołane z powodu braku pokrywy śniegu. W przypadku poprawy warunków narciarskich zawody zostaną przeprowadzone w innym terminie. Najbliższe planowane zawody to MAGURSKIE BIEGI NARCIARSKIE – techniką klasyczną w dniu 16.02.2008r. w Nowicy rejon Magury Małastowskiej. Kierownik Działu Sportu OSiR Augustyn Jamro

Autor: Augustyn Jamro
Źródło: w

Komentarzy: 0

2008-01-24 00:51

Czytaj więcej

MŚJ SZCZYRK-WISłA 2008 - NOWY TERMIN

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w Szczyrku i Wiśle, które miały się odbyć się w dniach 3-10 lutego, ze względu na wiosenną aurę i brak śniegu przesunięte zostały na 21-28 lutego. - Porozumieliśmy się z Międzynarodową Federację Narciarską i po przedstawieniu sytuacji uzyskaliśmy jej aprobatę, aby imprezę przenieść na termin 21-28 lutego. Na dziesięć dni przed jej rozpoczęciem odbędzie się inspekcja śniegowa delegata FIS i najpóźniej 11-12 lutego rozstrzygną się losy imprezy. Mam nadzieję, że mistrzostwa jednak się odbędą - powiedział PAP przewodniczący komitetu organizacyjnego mistrzostw świata juniorów i młodzieżowców w biegach (do lat 23) w Szczyrku i Wiśle i Istebnej Tadeusz Pilarz. Do mistrzostw zgłosiło się ponad 750 zawodniczek i zawodników z 30 krajów.

Autor: wpisa

Komentarzy: 0

2008-01-23 21:04

Czytaj więcej

EYOF 2009 - W SEJMIE.

Posłowie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej postanowili w środę wystąpić do ministra sportu i turystyki z opinią o zwiększenie dofinansowania obiektów, na których w przyszłym roku odbędzie się IX Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy "Śląsk-Beskidy 2009". Członkowie Komisji pozytywnie ocenili stan przygotowań do lutowych mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które miały odbyć się w dniach w Szczyrku i Wiśle 3-10 lutegotego roku. Jednakże ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne termin imprezy przesunięto na 21-28 lutego. Omawiali także przyszłoroczny festiwal olimpijski młodzieży Europy, w którym startują młodzi sportowcy poniżej 18 roku życia. Komisja pozytywnie oceniła stan przygotowań do obu imprez oraz działania, podejmowane przez ministerstwo sportu i turystyki w tym zakresie. Posłowie opowiedzieli się za przyznaniem dotacji w wysokości 10 mln złotych na budowę lodowiska w Tychach oraz zwiększeniem dotacji o 2,5 mln dla Centralnego Ośrodka Sportu w celu dostosowania tras w Szczyrku do wymogów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i Międzynarodowej Federacji Snowboardu (ISF). Posłowie zwrócili jednocześnie uwagę na rosnące koszty budowy skoczni narciarskiej w Szczyrku. Jak podkreślali obecni na posiedzeniu przedstawiciele samorządów wielokrotne opóźnienia spowodowane zostały sprawą wykupu terenów pod planowane obiekty. Już w trakcie realizacji inwestycji pojawiały się zalecenia FIS m.in. w sprawie poszerzenia trasy alpejskiej w Szczyrku o dziesięć metrów. Trzeba było więc zmieniać plany i prowadzić negocjacje w sprawie gruntów. IX edycja Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy "Śląsk-Beskidy 2009" odbędzie się w dniach 15-20 lutego 2009 roku w Szczyrku (narciarstwo alpejskie, kombinacja norweska, snowboard i skoki), Wiśle (biegi i biathlon), Bielsku-Białej (curling), Cieszynie (łyżwiarstwo figurowe) i Tychach (hokej na lodzie). Posłowie interesowali się także sprawą przeciągającej się budowy skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince. Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera nie będzie to tylko "pomnik upamiętniający sukcesy polskich skoków", oraz że zapoczątkowany program kształcenia uzdolnionej młodzieży wymaga budowy także mniejszych skoczni. Zbyt duże koszty budowy skoczni w Wiśle-Malince to, zdaniem dyrektora COS w Szczyrku Zbigniewa Łagosza, efekt fatalnego przygotowania inwestycji, a szczególnie brak badań geologicznych.

Autor: wpisa

Komentarzy: 0

2008-01-23 21:00

Czytaj więcej

MŚJ SZCZYRK WISŁA 2008-ZMIANA TERMINU!

MŚJ Szczyrk Wisła 2008.Nastąpiła zmiana terminu Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców Wisła Szczyrk 2008.Impreza pierwotnie zaplanowana na termin 3-10 luty zostanie przeniesiona na termin późniejszy, prawdopodobnie pod koniec lutego.Zmiana terminu jest wiadomością oficjalną.Nowy termin zostanie podany oficjalnie jutro.

Komentarzy: 0

2008-01-23 16:05

Czytaj więcej

WAżNE!! Eliminacje do OOM Śląsk 2008

Dyrektor ds. Sportowych PZN p. Marek Siderek oraz Przewodnicząca Komisji Biegów PZN p. Aleksandra Pustołka przekazują informację do wszystkich zainteresowanych eliminacjami do ZOOM w Wiśle dotyczy biegów narciarskich. Zawodami eliminacyjnymi do ZOOM w sezonie 2007/2008 będą następujące imprezy: Puchar Bieszczad, Mistrzostwa Karkonoszy i Puchar Roztocza który odbędzie się w terminie 02.02-03.02 2008r. Z wyżej wymienionych imprez zastanie zaliczonych 3 starty eliminacyjne do ZOOM. Jeżeli Puchar Roztocza się nie odbędzie ze względu na warunki atmosferyczne to liczone będą dwa starty jako eliminacje do ZOOM. Zmiany w wytycznych spowodowane są tym, że ustalony kalendarz uległ zmianie (brak śniegu na trasach biegowych).Imprezy wcześniej ustalone zostały odwołane z powodu niesprzyjającej pogody.

Autor: gregor
Źródło: M.Siderek/PZN

Komentarzy: 0

2008-01-22 15:43

Czytaj więcej

Justyna Kowalczyk- dzisiaj 15km łączony.

22-26.01.2008, Canmore (CAN) Puchar Świata w biegach narciarskich.Dzisiaj w biegu na łączonym na 15km startuje Justyna Kowalczyk.Po zakończeniu TdS, wyjechała na obóz do Seiser Alm, gdzie miała „ostro przycisnąć” i odzyskać najwyższą formę.Niestety choroba, która zaatakował ją na TdS (zapalenie zatok), pozostawiła ślady w organizmie i nie pozwoliła na zbyt intensywne treningi..Justyna teraz przebywająca w Kanadzie, znowu zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, jak sama twierdzi zaczyna „drapać ją gardło”.Warunki treningowe w Canmore są ciężkie, temperatura, zwłaszcza rano schodzi do 34 stopni poniżej zera.Plan Justyny w Canmore to start na 15km i udział w dwóch sprintach, jeżeli po „łączonym” będzie dobrze to także 10km techniką dowolną.

Autor: gregor
Źródło: w

Komentarzy: 0

2008-01-22 10:01

Czytaj więcej

Mamy milion!

Wczorajszego wieczoru zanotowaliśmy 1 000 000 wejście na skipol-a!Miło nam donieść, że przekroczyliśmy milion wejść, na serwis, który prowadzimy od października 2006.Początki były trudne, zaczynaliśmy od 50 wejść dziennie.Ostatnie 2 miesiące to lawinowy wzrost odwiedzających, czekaliśmy kiedy milion pęknie i stało się.Drugi będzie na pewno szybciej.W najbliższym czasie zaskoczymy was paru zmianami, myślimy, że będzie jeszcze więcej i jeszcze prościej.dziękujemy wszystkim i pozdrawiamy Skipol team

Autor: skipol team
Źródło: w

Komentarzy: 0

2008-01-21 13:06

Czytaj więcej

Udało się! Tomaszów Lubelski

20.01.2008, Tomaszów Lubelski, Zawody narciarskie ,, Siwa Dolina” W dniu 20.01.2008 roku odbyły się tradycyjne zawody narciarstwa biegowego - Siwa Dolina w ramach Grand Prix - 2008 o Puchar Burmistrza Miasta. Wprawdzie w tym terminie miał się odbyć Puchar Roztocza, ale warunki / deszcz i + 8 0 C / nie pozwoliły przyjechać do Tomaszowa Lubelskiego najlepszym w kraju zawodnikom, a zgłoszonych było ponad 200 zawodników z klubów całej Polski. Miejscowym działaczom dzięki wytężonej pracy udało się przygotować trasę jeden kilometr, która po sobotnich deszczach też była bardzo skromna. Wystarczyło to jednak na rozegranie lokalnych zawodów w ramach X Grand Prix. W biegach głównych w kategorii ,,open”: wśród kobiet zwyciężyła juniorka Kaja Żółkiewska, w wśród mężczyzn również junior Piotr Zieliński. Po zakończonych zawodach na zawodników czekało herbata, ognisko i kiełbaski. Wszyscy czekają z utęsknieniem na śnieg. W całym kraju odwoływane są zawody w biegach narciarskich, a przecież w Tomaszowie przed nami największe jeszcze zawody narciarskie : Bieg Hetmański, Family Cup, Mistrzostwa Województwa czy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Waldek Kołcun wyniki w załączniku

Autor: Waldek Ko

Komentarzy: 0

2008-01-20 23:32

Czytaj więcej

Kowalczyk- to nie jest moje ostatnie słowo.

Poprzedni Puchar Świata zakończyłam z 484 punktami. W połowie tego sezonu mam ich już 414 i nie zamierzam odpuścić już żadnego startu. Stać mnie na wiele - mówi najlepsza polska biegaczka na nartach, która w niedawno zakończonym Tour de Ski zajęła siódme miejsce Robert Błoński: Jest już pani zdrowa, wypoczęta? Justyna Kowalczyk: Zdrowiejemy... My, czyli ja i chłopaki - trener oraz serwismeni - też pomału dochodzą do siebie, bo też chorowali. Odstawiłam antybiotyk, został mi katar……... Łatwo jest zachorować biegaczom narciarskim? - Mnie się zdarza. Ale jeśli każdemu człowiekowi łatwiej zachorować zimą niż latem, to... nam tym bardziej. Biegamy w lekkich, cienkich ubrankach, mocno się pocimy, jesteśmy ciągle na powietrzu. Łatwiej nam się zaziębić niż tym, co chodzą w puchowych kurtkach………….. Wróćmy na narciarską trasę. Żal chyba przede wszystkim tego przedostatniego biegu. - Ta "dziesiątka" nie była w moim wykonaniu zła, tylko narty nie jechały. Ulf Olsson, serwismen, przewidywał, że w trakcie biegu wyjdzie słońce i na to przygotował narty. Tymczasem do końca było zimno. Miała pani pretensje? Była poważna rozmowa? - Była, do dziś do tego wracamy, tyle że już w żartach. Na początku to była ciężka historia. Ulf niesamowicie przeżywał sytuację. Wiele osób radziło mi, żebym go porządnie skrzyczała, ale nie w tym bajka. Błędy wynikały z tego, że się nie znamy. W "klasyku" jest bardzo cienka linia, o pomyłkę łatwo. Dla mnie nie będą takie same narty jak dla, powiedzmy, Kristin Steiry czy kogoś jeszcze. Każdego zawodnika trzeba poznać, Ulf jeszcze na to nie miał czasu. Przed samym startem były również błędy w testowaniu. Ważne, że wiemy, gdzie wszystko się pogubiło. Następnym razem trzeba bardziej współpracować, dopuścić do stołu z nartami trenera Wierietielnego i będzie dobrze.…… Czy Tour de Ski było sprawiedliwe? Nie dawano punktów za każdy start, tylko na koniec. - Dostałam 270 punktów i awansowałam na szóste miejsce w PŚ. A może być jeszcze lepiej, czyli jest super. Reguły były jasne od samego początku dla każdego. Nie ma co gdybać. To była dopiero druga edycja TdS. Czy na przyszłość coś by pani zmieniła? - Z tego, co wiem, za jedenaście miesięcy będzie tyle samo biegów stylem klasycznym, ile "łyżwą". Teraz było 5:3 dla techniki dowolnej. To było niedobrze, ekipy Norwegii oraz Finlandii już protestowały, i to zostanie zmienione. Dla mnie to dobrze. Wolę styl klasyczny. A poza tym czekam, czy coś jeszcze wymyślą, i się dostosuję……. Jest pani szósta w klasyfikacji generalnej. Straty do czołówki nie są duże. - Rok temu skończyłam sezon, nie mając nawet 500 punktów. Teraz powinno być lepiej (śmiech). Nie zajmuję się tymi, co są przede mną. Myślę wyłącznie o sobie i swoich startach. Na pewno nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tym roku. To nie było wszystko, na co mnie stać. Jak będzie w Kanadzie? - Z tego, co mówią, to zimno.fragmenty artykułu z Gazety Wyborczej z 14.01.2008

Autor: Robert B

Komentarzy: 0

2008-01-17 08:08

Czytaj więcej

Kowalczyk- to nie jest moje ostatnie słowo.

Poprzedni Puchar Świata zakończyłam z 484 punktami.W połowie tego sezonu mam ich już 414 i nie zamierzam odpuścić już żadnego startu. Stać mnie na wiele - mówi najlepsza polska biegaczka na nartach, która w niedawno zakończonym Tour de Ski zajęła siódme miejsce Robert Błoński: Jest już pani zdrowa, wypoczęta? Justyna Kowalczyk: Zdrowiejemy... My, czyli ja i chłopaki - trener oraz serwismeni - też pomału dochodzą do siebie, bo też chorowali. Odstawiłam antybiotyk, został mi katar……... Łatwo jest zachorować biegaczom narciarskim? - Mnie się zdarza. Ale jeśli każdemu człowiekowi łatwiej zachorować zimą niż latem, to... nam tym bardziej. Biegamy w lekkich, cienkich ubrankach, mocno się pocimy, jesteśmy ciągle na powietrzu. Łatwiej nam się zaziębić niż tym, co chodzą w puchowych kurtkach………….. Wróćmy na narciarską trasę. Żal chyba przede wszystkim tego przedostatniego biegu. - Ta "dziesiątka" nie była w moim wykonaniu zła, tylko narty nie jechały. Ulf Olsson, serwismen, przewidywał, że w trakcie biegu wyjdzie słońce i na to przygotował narty. Tymczasem do końca było zimno. Miała pani pretensje? Była poważna rozmowa? - Była, do dziś do tego wracamy, tyle że już w żartach. Na początku to była ciężka historia. Ulf niesamowicie przeżywał sytuację. Wiele osób radziło mi, żebym go porządnie skrzyczała, ale nie w tym bajka. Błędy wynikały z tego, że się nie znamy. W "klasyku" jest bardzo cienka linia, o pomyłkę łatwo. Dla mnie nie będą takie same narty jak dla, powiedzmy, Kristin Steiry czy kogoś jeszcze. Każdego zawodnika trzeba poznać, Ulf jeszcze na to nie miał czasu. Przed samym startem były również błędy w testowaniu. Ważne, że wiemy, gdzie wszystko się pogubiło. Następnym razem trzeba bardziej współpracować, dopuścić do stołu z nartami trenera Wierietielnego i będzie dobrze.…… Czy Tour de Ski było sprawiedliwe? Nie dawano punktów za każdy start, tylko na koniec. - Dostałam 270 punktów i awansowałam na szóste miejsce w PŚ. A może być jeszcze lepiej, czyli jest super. Reguły były jasne od samego początku dla każdego. Nie ma co gdybać. To była dopiero druga edycja TdS. Czy na przyszłość coś by pani zmieniła? - Z tego, co wiem, za jedenaście miesięcy będzie tyle samo biegów stylem klasycznym, ile "łyżwą". Teraz było 5:3 dla techniki dowolnej. To było niedobrze, ekipy Norwegii oraz Finlandii już protestowały, i to zostanie zmienione. Dla mnie to dobrze. Wolę styl klasyczny. A poza tym czekam, czy coś jeszcze wymyślą, i się dostosuję……. Jest pani szósta w klasyfikacji generalnej. Straty do czołówki nie są duże. - Rok temu skończyłam sezon, nie mając nawet 500 punktów. Teraz powinno być lepiej (śmiech). Nie zajmuję się tymi, co są przede mną. Myślę wyłącznie o sobie i swoich startach. Na pewno nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tym roku. To nie było wszystko, na co mnie stać. Jak będzie w Kanadzie? - Z tego, co mówią, to zimno.

fragmenty artykułu z Gazety Wyborczej z 14.01.2008

Komentarzy: 0

2008-01-17 08:08

Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata Juniorów 2008

15.01.2008, Szczyrk.Mistrzostwa Świata Juniorów.

Praktycznie gotowa jest już skocznia narciarska K95 w Szczyrku Skalite - poinformował we wtorek dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, do którego należy obiekt, Zbigniew Łagosz. Na skoczni mają być rozegrane zawody skoczków podczas mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Impreza rozpocznie się 3 lutego. FIS oficjalnie potwierdził już, że zawody odbędą się na zmodernizowanej skoczni w Szczyrku Skalite. - Skocznia jest praktycznie gotowa. Gotowy jest cały profil. Do popołudnia we wtorek zakończymy deskowanie 20 metrów najazdu, gotowe są bandy i przygotowany wybieg. Brakuje tylko wieży sędziowskiej, które dotrze w środę. Tego dnia zaczniemy ją montować - powiedział dyrektor Łagosz. Obecnie jedyną rzeczą jaka spędza sen z powiek władzom COS i organizatorom mistrzostw to brak śniegu. - Można już zaczynać naśnieżanie, ale nie ma ani śniegu, ani odpowiedniej temperatury. Zwozimy go z wyższych partii gór, z Białego Krzyża, ale tak naprawdę okazuje się, że wozimy wodę za pieniądze. Dwa razy zrzuciliśmy śnieg i od razu stopniał. Gdyby nocą temperatura spadła do -5 stopni C można by uruchomić armatki śnieżne. Tymczasem dziś w nocy było -1 stopień C, a czasem zdarza się, że termometry wskazują 2 stopnie. Zapewniam jednak, że skocznia zostanie naśnieżona - powiedział Łagosz. Dyrektor dodał, że COS oczekuje obecnie na odbiór skoczni. - Będę prosił delegatów FIS by przyjechali w czwartek lub piątek. Wtedy będzie już stała także wieża sędziowska - powiedział Łagosz. Dyrektor dodał, że delegaci FIS w poniedziałek wizytowali zmodernizowane trasy biegowe na Kubalonce. - Otrzymaliśmy wszystkie certyfikaty FIS i PZN. Delegaci twierdzili, że dawno już nie widzieli takich tras - podkreślił. Wcześniej, 19 i 20 stycznia, w Szczyrku i Wiśle odbędzie się Puchar Beskidów. Zawody będą próbą generalną przed mistrzostwami. Podczas Pucharu Beskidów odbędą się biegi i skoki na obiektach przygotowywanych na mistrzostwa.

Komentarzy: 0

2008-01-16 00:00

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p