2021-01-10 - VIII Puchar Kościeliska - KOŚCIELISKO [szczegóły wkrótce]

2021-02-06 - XI Bieg Podhalański - NOWY TARG [szczegóły w linku]

Puchar Polski Amatorów w biegach narciarskich

2021-02-13 - Turbacz XC Uphill - OBIDOWA [szczegóły w linku]

2021-02-14 - Sprint XC - KLIKUSZOWA [szczegóły w linku]

Biegi narciarskie masowe / amatorskie

staroń jacek

Visma Ski Classics: Eliassen i Korsgren wygrali Vasaloppet, Staroń najlepszy z Polaków [WYNIKI]

W niedzielę, w szwedzkiej prowincji Dalarna, odbył się słynny bieg narciarski Vasaloppet, zaliczany do cyklu Visma Ski Classics. Na dystansie 90 km najlepsi byli Norweg Petter Eliassen oraz Szwedka Lina Korsgren. Bieg ukończyło 29 Polaków, z których najlepszy Jacek Staroń zajął 569. miejsce.

Komentarzy: 1

2020-03-02 18:37

W sobotę, na trasie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w biegach stylem klasycznym, zaliczane także do Pucharu Polski Amatorów. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 15 km, natomiast kobiety oraz seniorzy z kategorii M70 mieli do przebiegnięcia dystans o 5 km krótszy.

2020-02-16 14:13

W sobotę, we włoskim południowym Tyrolu, odbyła się 37. edycja Gsieser Tal Lauf, drugiego po Marcialondze największego biegu narciarskiego we Włoszech. Biegacze i biegaczki rywalizowali na dwóch dystansach - 42 oraz 30 km. Na krótszym z nich 46. miejsce, a drugie w swojej kategorii wiekowej, zajął Józef Wojtyła, reprezentujący skipol.pl Team.

2020-02-15 18:22

Już jutro na trasie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Amatorów na dystansach stylem klasycznym. Przypomnijmy, że panowie z grup od M-20 do M-60 pobiegną na dystansie 15 kilometrów, panie oraz panowie z grupy M-70 będa mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Poniżej garśc szczegółów organizacyjnych.

Komentarzy: 3

2020-02-14 13:49

W piątkowy wieczór odbyło się Moonlight Classic, bieg długodystansowy odbywający się w Południowym Tyrolu na wysokości 2000 metrów, składający się z dwóch dystansów - 30 km oraz 15 km. Najlepsza wśród kobiet w głównym biegu była Justyna Kowalczyk, która zwyciężyła ze znaczną przewagą.