karlovska

W Velkych Karlovicach rozegrano dzisiaj kolejny bieg zaliczany do CEZ Ski Tour cyklu narciarskich maratonów w Czechach. Karlovską 50-tkę wygrali Czesi Daniel Maka i Sarka Vojtkova.

Konkurencję opanowali oczywiście Czesi zajmując wszystkie miejsca w pierwszej dziesiątce. Zwyciężył Daniel Maka, przed Vaclavem Sedlackiem i Radkiem Sretrem. Czwarte miejsce załął Dusan Koziszek czeska gwiazda biegów narciarskich, medalista mistrzostw świata.

W biegu nie zabrakło oczywiście polskich akcentów. Najlepszy z naszych biegaczy Władysław Olszowski z Międzybrodzia Bialskiego (team nabiegowkach.pl) zajął 28 miejsce, w swojej kategorii dało mu to 7 lokatę. Drugim Polakiem na mecie był Józef Wojtyła z Pogórza, zawodnik naszego skipol.pl TEAMU. Józek w swojej kategorii wywalczył 11 pozycję.