bieg lotników

6 i 7 lurego na trasach im. Stanisława Nahajowskiego Pod Żukowem w Ustjanowej zostanie rozegrany 29 Bieg Lotników. W tym roku po raz pierwszy impreza została zaplanowana na cały weekend, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Sobota to mały Bieg Lotników czy zawody dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zawodnicy będą rywalizowali na dystansach od 500 metrów do 3 kilometrów.

Po zawodach dzieci i młodzieży w planie jest impreza dla ludzi, którzy chcą zacząć przygodę z biegami narciarskimi, na miejscu będzie wypożyczalnia sprzętu i wykwalifikowani instruktorzy, którzy pomogą w stawianiu pierwszych kroków na nartach.

 

Niedziela 7 lutego to biegi główne mężczyzn na dystansie 20 kilometrów i kobiet na dystansie 10 kilometrów. Oczywiście jak nakazuje tradycja w Biegu Lotników biegamy stylem klasycznym.

Nowością będzie także bieg na 5 kilometrów poświęcony pamięci Stanisława Nahajowskiego.

 

To jednak nie wszystko, otóż od niedawna działa strona internetowa Biegu Lotników na którą serdecznie zapraszamy   TUTAJ, tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje dotyczące zawodów.

 

 Termin zgłoszenia do 5.02.2016. - godz.19:00

Wysokośc opłaty startowej organizatorzy mają podać do końca tygodnia.

 

Do zobaczenia na trasach Ustjanowej

 

/KaCe/

 Ponizej w artykułach powiązanych wyniki z Biegu Lotników z poprzednich trzech lat.