1.01.2009,Kubalonka,XXXIV Międzynarodowy Bieg Narciarski "O Istebniański Bruclik".Ostatnie niedzielne popołudnie na Kubalonce to walka ponad 100 osobowej grupy biegaczy o Istebniański Bruclik.

 

(Bruclik-dla niezorientowanych, to najprościej rzecz ujmując kamizelka z grubego sukna, część góralskiego stroju regionalnego, w Istebnej w kolorze czerwonym)W zawodach brali udział zawodnicy od pierwszych klas szkół podstawowych, aż do ....nieskończonośći.

Najmłodszym uczestnikiem imprezy był zaledwie 5-cio letni Michał Adamczyk z Jastrzębia Zdroju.Na starcie stanęło wiele narciarskich rodzin, byłych i obecnych zawodników, trenerów i amatorów biegów narciarskich.

Ciekawostką jest start Rodziny Ligockich która wyruszyła na trasę w trzyosobowym składzie Danuta -mama, Magdalena - córka i Mateusz -syn.Mateusza i Magdaleny nie trzeba przedstawiać, przypomnijmy, że Mama Danuta pod panieńskim nazwiskiem Suszka była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w latach 80-tych.

Główną nagrodę „Istebniański Bruclik” za najlepszy czas biegu głównego zdobył Janusz Krężelok członek kadry narodowej, przygotowujący się do startu w Mistrzostwach Świata w Libercu…..wyniki biegu w załączniku

 

Autor: kace
Źródło: olza.pl/w

BRUCLIK 2009 Wyniki.pdf