cez ski toru

CEZ Ski Tour to największy cykl narciarskich maratonów w Czechach. W jego skład wchodzi osiem biegów długich, a w tym sezonie po raz drugi do klasyfikacji generalnej jest zaliczany także nasz największy polski bieg - Bieg Piastów.

 

W skład CEZ Ski Touru w tym sezonie wchodzą:

1. Bedřichovský Night Light Marathon

2. Zadovská 30

3. Krušnohorská 30

4. Karlovská 50

5. Orlický maraton

6. ČEZ Jizerská 50 ( Worldloppet)

7. Jelymen

8. Bieg Piastów - (Worldloppet - Bieg Piastów jest biegiem partnerskim )

 

W cyklu jest prowadzona klasyfikacja generalna zarówno indywidualna jak też teamowa, w przypadku zawodników do końcowego rankingu zaliczane są trzy najlepsze starty, w klasyfikacji teamowej, dwa najlepsze wyniki zespołu.

Oprócz klasyfikacji Duży Ski Tour gdzie zaliczane są biegi na 30km i więcej są także dwie klasyfikacje na krótszych dystansach czyli Mały Ski Tour - dystanse do 30 kilometrów oraz Mini Ski Tour na najkrótszych dystansach.

 

Więcej szczegółow znajdziecie TUTAJ są dwie wersje regulaminu w języku czeskim i angielskim.

 

Dodam tylko, że regulamin zawodów jest dość restrykcyjny jeżeli chodzi o wymianę sprzętu. Oczywiście złamanego kija można jak najbardziej wymienić, problemy robią się z wymianą nart. Regulamin CEZ Ski Touru jasno mówi, że nartę można wymienić tylko w przypadku jej złamania lub też uszkodzenia wiązania w sposób uniemożliwiający dalszy bieg. Przypadek wymiany nart należy zgłosić na mecie i uwaga! udowodnić, że narta faktycznie była uszkodzona! Czyli kombinacje są zakazane...

 

Dokładne kalendarium zawodów znajdziecie na stronie organizatora, jest także w naszym >>> KALENDARZU <<< z podpiętymi linkami do podstrony poszczególnych biegów.

 

- / -

 

Przyznam, że zazdroszczę Czechom takiego cyklu biegów. Nasz Puchar Polski Amatorów w żaden sposób nie może się równać z CEZ Ski Tourem. Tam dystanse główne od 30 do 50 kilometrów, u nas 10 lub 15 i to często gęsto na 3 kilometrowych pętlach. Niby po sąsiedzku a inny świat...

 

Kuba Cieślar