antolec

W austriackim Seefeld odbyły się zawody Kaiser Maximilian Lauf, czwarty bieg cyklu Visma Ski Classics. Na dystansie 60 km stylem klasycznym zwyciężyli Szwedka Lina Korsgren oraz jej rodak, Emil Persson. Najlepszy z Polaków był Jan Antolec. Reprezentant klubu eD system Bauer Team zajął 46. miejsce.

Zawodniczka zespołu Team Ramudden zwyciężyła z czasem dokładnie 2 godziny i 50 minut i pokonała swoją rodaczkę, Brittę Johansson Norgren (Lager 157 Ski Team) o 3 minuty i 12 sekund oraz Norweżkę Astrid Øyre Slind (Team Koteng), która straciła dwa najlepszej 3 minuty i 33 sekundy. Polki nie startowały.

Wśród mężczyzn najlepszy z czasem 02:30:18 był reprezentujący klub Lager 157 Ski Team, Emil Persson. Szwed minimalnie pokonał następnych na mecie - o 0,1 sekundy Norwega Andreasa Nygaarda (Team Ragde Eiendom) oraz 0,4 sekundy swojego rodaka i klubowego kolegę, Marcusa Johanssona.

Ze stratą 10:39.2 minuty do zwycięzcy wyścig ukończył Jan Antolec. Zawodnik klubu eD system Bauer Team został sklasyfikowany na 46. miejscu. Na 55. miejscu uplasował się jego klubowy kolega, Paweł Klisz (+12:42.7). Na 235. pozycji uplasował się Kamil Zatoński (+1:28:06.5), 355. z czasem 06:16:55 był Filip Kubiak (obaj SN Klasyk).

W Seefeld odbył się również bieg na dystansie o połowę krótszym. Jedynym reprezentantem Polski, który wystartował na 30 km był Mateusz Szczotka. Reprezentujący barwy SKI klub Jablonec Polak ukończył rywalizację z czasem 01:24:33 i został sklasyfikowany na 13. miejscu.