ppa 2019

Znamy termin już trzeciego weekendu z zawodami w biegach narciarskich wchodzącym w skład Pucharu Polski Amatorów PZN sezon 2019/20. W drugi weekend lutego odbęda się dwa biegi na Podkarpaciu, 8 lutego w sobotę VI Bieg Tropem Żubra w Mucznem i w niedzielę 9 lutego 33. Bieg Lotników.

 

 

Mam nadzieję, że to dobra informacja dla amatorów biegania na nartach biegowych. Dwie imprezy w jeden weekend rozegrane w niewielkiej odległości od siebie z pewnością uatrakcyjnią obie imprezy pozwolą Wam, drodzy biegacze lepiej zaplanować weekend.

6. Bieg Tropem Zubra jest rozgrywany w miejscowości Muczne, na trasach Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy narciarskie. Trasy posiadają homologację PZN, a w ubiegłym sezonie rozegrano tam po raz pierwszy Puchar Polski PZN zawodowców. Szczegóły dotyczące tras znajdziecie TUTAJ.

 

Bieg Lotników to doskonale Wam znane trasy w Ustjanowej, które także posiadają homologację PZN. Na trasach Pod Żukowem im. Stanisława Nahajowskiego już wielokrotnie rozgrywano największe impezy biegowe łącznie z zawodami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Więcej informacji na stronie Biegu Lotników TUTAJ.

 

Dla przypomnienia, mamy już trzy "zajętę" weekendy w kalendarzu Pucharu Polski Amatorów PZN, są to w kolejności chronologicznej:

14.12.2019 - Puchar Term Chochołowskich - Chochołów

15.12.2019 - VII Puchar Kościeliska - Kościelisko

01.02.2020 - XI Bieg Podhalański - Nowy Targ

02.02.2020 - IV Turbacz XC Uphill - Obidowa

08.02.2020 - VI Bieg Tropem Żubra - Muczne

09.02.2020 - XXXIII _ Bieg Lotników - Ustjanowa

 

Zapraszamy do udziału w biegach i do zobaczenia na trasach.

 

Kuba Cieślar

 

WSZYSTKIE informacje dotyczące Pucharu Polski Amatorów PZN w znajdziecie TUTAJ.