ppa 2019

Puchar Polski Amatorów w nadchodzącym sezonie czeka kilka zmian. Najważniejsza zmiana to chęć rozgrywania zawodów w sąsiednich miejscowościach w jeden weekend, dlaczego? Wychodzimy w ten sposób na przeciw prośbom zawodników z tych bardziej odległych regionów, postaramy się zapewnić Wam dwa starty w jeden weekend. Jeden termin już mamy!

 

Niejednokrotnie słyszałem na zawodach Pucharu Polski Amatorów (PPA) propozycje grupowania biegów wchodzących w skład PPA. Zawodnicy tłumaczyli, że jadąc np. z Dolnego Śląska lub Lubelszczyzny na Podkarpacie, jadą na jeden dzień i jeden start. Dwa starty w jednym regionie w weekend z pewnością uatrakcyjnią rywalizację, nie wspominając o plusie dla organizatorów czyli większą frekwencję w poszczególnych biegach.

 

Pierwszy weekend PPA mamy już " z głowy". Jako pierwszy swój termin ogłosił XI Bieg Podhalański, który zostanie rozegrany 1 lutego 2020. Na reakcję nie czekaliśmy zbyt długo, XC Turbacz Uphill, który zadebiutuje w tym roku w Pucharze Polski Amatorów PZN zareagował błyskawicznie i także ogłosił datę zawodów czyli 2 luty 2020.

Zawodnicy startujący w Biegu Podhalańskim mogą spokojnie zostać w Nowym Targu i dzień później sprawdzić się w Uphillu na Turbacz.

 

To oczywiście początek tworzenia kalendarza na nadchodzący sezon, jednak formuła weekendowa, w moim przekonaniu, pozwoli nam na podniesienie poziomu rywalizacji i zwiększanie frekwencji w poszczególnych biegach.

 

Kuba Cieślar

koordynator PPA PZN

 

p.s terminy zawodów znajdziecie w kalendarzu TUTAJ

 

.