vexa

W połowie września w Górach Bystrzyckich niedaleko Międzylesia na Dolnym Śląsku odbędą się dwa biegi pod górę na nartorolkach zaliczane do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour. Trasy zawodów są tak dobrane, że powinni poradzić sobie z nimi nawet mniej doświadczeni biegacze. Kto chce zająć dobre miejsce w zawodach, będzie musiał wykazać się wszechstronnością.

 

Druga tura cyklu Vexa Skiroll Tour skupia dwa biegi. W sobotę 15 września o 14:00 w Smreczynie tuż za Międzylesiem zawodnicy staną na starcie Kamyk Uphillu. Do przebiegnięcia będzie 4,5 km wyłącznie pod górę. Pokonywane przewyższenie to 300 m, szykuje się więc niezła wspinaczka. Kamyk Uphill to bieg transgraniczny. Jego meta znajduje się w Czechach na wzniesieniu Adam tuż przy schronisku Kašparova chata.

 

W niedzielę 16 września rywalizacja przeniesie się kilka kilometrów na północny zachód. O godzinie 10:30 zawodnicy wystartują z Niemojowa na polsko-czeskiej granicy w kierunku Międzylesia przez wieś Lesica. W Leśnym Uphillu do pokonania będzie około 7 km i podbiegi w sumie 225 m. Trasa jest zróżnicowana. Początkowo jest płaska, później nawet występują dwa bezpieczne zjazdy, ostatnie 4 km to łagodny bieg pod górę. Dobre lokaty zajmą zawodnicy, którzy gładko poradzą sobie z wszystkimi tymi fragmentami tras.

 

Trasy obu biegów prowadzą po doskonałych asfaltach oddanych do użytku w 2017 i 2018 roku. Drogi mają być zamknięte dla pojazdów na czas zawodów.

 

Zawody, choć należą do cyklu Vexa Skiroll Tour, są samodzielnymi biegami. Można wziąć w nich udział niezależnie od klasyfikacji cyklu. Wszyscy, którzy chcieliby znaleźć się w końcowej klasyfikacji generalnej, zobowiązani są zaliczyć cztery starty w zawodach serialu, w tym ukończyć bieg finałowy Przehyba Uphill w pierwszą niedzielę października. Miejsca w generalce będą przyznawane na podstawie czterech najlepszych wyników uzyskanych w tym sezonie.

 

Zapisy do Kamyk Uphillu i Leśnego Uphillu odbywają się przez internet do 13 września pod adresem: http://tour.vexa.pl/zapisy.html

 

Będzie też można zapisać się na miejscu w biurze zawodów. Warto jednak zrobić to z wyprzedzeniem przez internetowy formularz, bo zapewnia to niższą opłatę startową, którą można będzie wpłacić gotówką w biurze przed biegiem.

 

Więcej informacji

- strona cyklu Vexa Skiroll Tour: http://tour.vexa.pl/

- strona biegu Kamyk Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/kamyk-uphill.html

- strona biegu Leśny Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/lesny-uphill.html

- zapisy do zawodów: http://tour.vexa.pl/zapisy.html