Red_Bull400_materialy_organizatora

W tym roku po raz pierwszy na nowo przebudowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem rozegrano znane już na całym świecie zawody z cyklu Red Bull 400, reklamowane jako „najtrudniejsze 400 metrów w Twoim życiu”. W zmaganiach polegających na wdrapaniu się na szczyt skoczni wzięli udział także polscy biegacze i kombinatorzy, a trzecie miejsce zajął Szczepan Kupczak.

"Red Bull 400 to bieg na skocznię narciarską, rozpoczyna się u jej podnóża, a kończy na szczycie. 400 metrowy sprint pod górę to wyzwanie dla najtwardszych biegaczy. Ani chwili wytchnienia, zero płaskiego, a w dodatku z każdą minutą robi się coraz bardziej stromo. Choć długość trasy odpowiada jednemu okrążeniu stadionowej bieżni, ukończenie tego biegu to wyzwanie. Wygrywają najlepsi!" - pisali na swojej stronie Organizatorzy.

 

Bieg Red Bull 400na obiekcie w Zakopanem  składał się u kobiet i mężczyzn z eliminacji oraz finału. U Panów w ostatecznej rozgrywce świetne 3. miejsce zajął Szczepan Kupczak, uzyskując czas 3:50,79. Do zwycięzcy ze Słowacji Tomasa Celko, stracił 6 sekund. Jako 7. na mecie zameldował się Kacper Antolec, jego czas to 4:17,52. Z kolei prawie w połowie drugiej dziesiątki uplasował się Andrzej Pradziad z czasem 4:54,12. U Pań także mieliśmy przedstawicielki biegów narciarskich – 10. Annę Żółtak, 16. Zuzannę Pietraszko. Biegu kończyły zawodniczki z Czech, Słowacji, a nawet z Węgier.

 

PEŁNE WYNIKI KOBIET I MEŻCZYZN TUTAJ >>>  

 

Film z zawodów poniżej:

 

KaEn