ultrabiel

W sobotę 10 marca 2018 roku w Bielicach koło Stronia Śląskiego odbędzie się SGB Ultrabiel z biegami techniką klasyczną na 60 km, 30 km i 13 km. Bieg główny na dystansie 60 km to jedyny po Biegu Piastów polski maraton narciarski. Organizatorzy przyciągają do startu nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi oraz rozwiązaniami organizacyjnymi rzadko spotykanymi w innych polskich biegach.

 

SGB Ultrabiel odbywa się w Górach Bialskich, które należą do najwyższych partii Wschodnich Sudetów. Trasy poprowadzone na wysokościach od 760 do ponad 1100 m n.p.m. i unikalny mikroklimat gwarantują śnieg. Organizatorzy potwierdzają, że na trasach drugiego polskiego maratonu narciarskiego panują znakomite warunki, śniegu jest dużo, a mrozy zapowiadane na pierwszy tydzień marca pozwalają spokojnie planować start w imprezie.

 

W tym sezonie uczestnicy wszystkich biegów odbywających się w ramach Ultrabiel pobiegną nowymi trasami, na których dotąd nie odbywała się jeszcze rywalizacja. Start i meta wyścigu znajdują się w Bielicach, w tym samym miejscu, co dwa lata temu. Biegi na 60 km i 30 km poprowadzone są po części tymi samymi odcinkami, co w 2016 roku, ale będą przebiegały w dużej mierze także po czeskich fragmentach tras. Rywalizacja na 13 km odbywać się będzie po polskiej stronie gór, ale za to po trasie, która powstała specjalnie na potrzeby SGB Ultrabiel i nie była w poprzednich latach dostępna dla biegaczy.

 

Do udziału w najdłuższym polskim biegu narciarskim na 60 km mają zachęcać m.in. nagrody pieniężne, których pula w tym sezonie wynosi 4000 zł. Zwycięzcy open - kobiety i mężczyźni - otrzymają po 1000 zł. Pieniądze wraz z nagrodami rzeczowymi będą wypłacane do 6. miejsca open. Najlepsi zawodnicy rywalizacji na 30 km i 13 km - także do 6. miejsca włącznie - otrzymają nagrody rzeczowe. Prezenty będą też wręczane najszybszym w kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym pamiątkową czapkę, a na mecie medal.

 

Biegi na dystansach 60 km i 30 km w ramach SGB Ultrabiel to jedne z bardzo nielicznych w naszym kraju, których uczestnicy rozstawiani są w sektorach startowych. W pierwszym sektorze znajdą się także ponumerowane miejsca dla elity wyścigu. Start odbywa się falowo, co 2 minuty, po 50 zawodników. To ma pozwolić na komfortowy bieg od samego początku bez obaw, że szybszego zawodnika przyblokuje ktoś wolniejszy. Przydział do sektorów odbywa się na podstawie oceny poziomu sportowego zawodnika.

 

Prace nad rozstawieniem w sektorach rozpoczną się 1 marca. Komu zależy na dobrym rozstawieniu, powinien zapisać się do 28 lutego i także do tego dnia dokonać opłaty startowej, potwierdzając tym samym swój udział. Zapisujący się i wpłacający w marcu będą przydzielani do kolejnych sektorów w kolejności wpłat. Kolejny powód przemawiający za wcześniejszym zgłoszeniem, to zniżki w opłatach startowych. Kto zgłosi się i przeleje opłatę startową do końca lutego, zapłaci mniej.

 

   Więcej informacji o SGB Ultrabiel 2018

     -   strona internetowa zawodów: http://ultrabiel.pl/

     -   zapisy przez internet: http://ultrabiel.pl/zapisy

     -   regulamin: http://ultrabiel.pl/informacje/regulamin

 

          informacja prasowa organizatora