bieg jaćwingów

Największy na północy Polski bieg narciarski - Bieg Jaćwingów niestety nie odbędzie sie w planowanym terminie. Zmiana pogody zmusiła organizatorów do odwołania biegu, być może trasę uda się przygotować za kilka tygodni.

 

Z przykrością informujemy, że ze względu na znaczne pogorszenie pogody (dodatnia temperatura, opady deszczu), oraz nieprzychylne prognozy pogodowe na kolejne dni, Bieg Jaćwingów w terminie 27-28 stycznia oraz 3-4 lutego nie odbędzie się. Zawody zostają odwołane do pojawienia się odpowiedniej ilości pokrywy śnieżnej. Jak tylko warunki na to pozwolą, z przyjemnością poinformujemy Państwa o nowym terminie Biegu Jaćwingów. Nie wykluczone, że będzie to 24-25 lutego.

 

Ważna informacja dla wszystkich, którzy dokonali zgłoszenia i wpłacili opłatę startową. Państwa wpisowe może zostać zwrócone na numer konta, z jakiego wpłynęła opłata startowa. Wystarczy wysłać maila na osir@osirgoldap.pl z informacją o zwrocie wpisowego. Ponadto zainteresowanych nowym terminem Biegu informujemy, że Państwa wpisowe automatycznie przejdzie na nowy termin.

W razie pytań lub problemów jesteśmy do państwa dyspozycji pod numerem telefonu 530706361.

 

Przypominamy, że nieopodal Gołdapi można pozjeżdżać na nartach na stokach Pięknej Góry. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie www.zajazd-rudziewicz.pl.

 

Bieg Jaćwingów w Gołdapi to tradycyjnie już dwa dni biegania na nartach. Pierwszy dzień rywalizacji to biegi stylem klasycznym czyli dystans 22 kilometrów z podziałem na kategorie wiekowe oraz dystans 11 kilometrów.

Drugi dzień zawodów to już dzień łyżwiarzy czyli biegi stylem dowolnym. Dystanse identyczne jak w klasyku czyli 22 i 11km. W tym dniu zadbano także o najmłodszych, którzy będa mogli spróbować swoich siła na dystansach od 200 metrów do 5 kilometrów - Bieg Dariusza Mentla.

  

Organizatorem zawodów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi przy współudziale Nadleśnictwa Gołdap, Centrum Wolontariatu Gołdap i Gminy Gołdap.

 

REGULAMIN XXIX BIEGU JAĆWINGÓW

 

W artykułach powiązanych poniżej znajdziecie wyniki z lat poprzednich

 

red