Po zakończeniu rywalizacji w Pucharze Świata w biegach narciarskich polscy Paraolimpijczycy pozostali w fińskim Vuokatti, by rywalizować w biathlonie.

1 kwietnia 2012 rywalizowano w biegu pościgowym (5x2km + 4 strzelania) w oparciu o prolog, rozegrany dzień wcześniej tj. w sobotę 31 marca 2012 na dystansie 3x2km + 2 strzelania.

Katarzyna Rogowiec relacjonuje: "31 marca 2012 byłam czwarta, 1 niecelny strzał i dodatkowe 150m rundy karnej do przebiegnięcia. Gdyby nie fakt, że i tak nieuchronnie spędzę na strzelnicy 2 razy więcej czasu niż moje rywalki to walczyłabym o medale. Już trochę przyzwyczaiłam się, że rozwiązanie konstrukcyjne dostosowania mojej wiatrówki powodują dla mnie nierówne szanse już na starcie. Nadrabiam dobrą, mocną techniką jazdy, ale w biatlonie to nie wystarczy."
Wygrała Finka, Maija Yarvela, druga była Momoko Dekijima (JAP) a 3, tak jak przedwczoraj, Shoko Ota (JAP).

Kamil Rosiek
prolog skończył znowu bardzo blisko podium, był podobnie jak Rogowiec 4. To bardzo dobry sezon Kamila. Najlepszy w jego dotychczasowej karierze.
W grupie Rośka zwyciężył Białorusin, Dzmitry Loban, 2 miejsce zajął Kubo Kozo (JAP), a na 3 miejscu uplasował się Dmitry Prokhorov z Rosji.

1 kwietnia 2012 w ostatnim w tym sezonie biegu biatlonowym Katarzyna Rogowiec zajęła 6 miejsce, pudłując 13 razy. Zwyciężyła Japonka, Momoko Dekijima (był to jej pierwsze zwycięztwo w karierze), druga na metę dobiegła zwyciężczyni Biatlonowego Pucharu Świata, Maija Jarvela z Finlandii, a na 3 pozycji uplasowała się Japnka Shoko Ota.
Przed biegiem Katarzyna Rogowiec wiedziała, że musi go ukończyć, by nie stracić drugiego miejsca w Pucharze Świata, tak nieduża była różnica dzieląca ją i Momoko Dekijima.
Ostatecznie Biathlonowy Puchar Świata w sezonie 2011/2012 trafił do Finki Maiji Jarvela. Zwyciężyła z dorobkiem  705 punktów. Katarzyna Rogowiec utrzymała 2 pozycję gromadząc łącznie 535 punktów, a tuż za nią uplasowała się Momoko Dekijima z zaledwie 10 punktami mniej od Rogowiec, tj. z 525.

Wcześniej, bo przed południem rozegrano bieg w kategorii mężczyzn siedzących. Kamil Rosiek skończył rywalizację znowu niedaleko za podium, na 6 pozycji. Na 20 strzałów tylko 1 był niecelny. W jego grupie zwyciężył Białorusin Dzmitry Loban, 2 miejsce zajął Kubo Kozo (JAP), a na 3 miejscu uplasował się Alexey Bychenok z Rosji.

Klasyfikacja generalna w grupie mężczyzn siedzących przedstawia się następująco:
1. Roman Petushkov (RUS) - 600 punktów
2. Kubo Kozo (JAP) - 510punktów
3. Alexey Bychenok (RUS) - 405 punktami
Kamil Rosiek z 263 punktami zakończył sezon na 8 miejscu, a do 7 miejsca zabrakło zaledwie 2 punkty.

W czwartek, 29 marca 2012, w biathlonowym biegu na długim (5 x 2,5km), Katarzyna Rogowiec była 5 po doliczeniu 3 minut za 3 niecelne strzały (3/20) i dopisała 45 oczek do punktacji Pucharowej. Arleta Dudziak ukończyła na 7 pozycji z dodatkowymi 5 minutami.
Wydaje się, że strzelanie nie należy do mocnej strony naszej płci pięknej.
Kamil Rosiek po pokonaniu 5x3km i 4 strzelaniach skończył na 7 miejscu po doliczeniu mu 2 minut za niecelne 2 strzały.