Wyniki: Nartorolki świat

MISTRZOSTWA ŚWIATA NA ROLKACH-OROSLAVJE 2007

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w biegach na nartorolkach, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w Oroslavje(CRO). Wzięli w nich udział zawodnicy z 17 krajów, którzy współzawodniczyli w czasie 4 dni trwania zawodów. Większość faworytów utrzymała swój poziom: Maria Magnusson ze Szwecji została Mistrzynią Świata w sprincie. Wśród mężczyzn w biegu pościgowym zwyciężył dwukrotny Mistrz Olimpijski Giorgio di Centa(ITA), który nie dał nikomu szansy i odniósł wyraźne zwycięstwo. W biegu pościgowym kobiet Tatiana Yambaeva(RUS) znacząco powiększyła prowadzenie uzyskane w piątkowym prologu. W sprincie mężczyzn Alessio Berlanda(ITA) wyprzedził swojego rodaka Dawida Bogatec o zaledwie 1 setną sekundy. W niedzielnych sztafetach zwyciężyły Szwedki i Rosjanie. Warto zwrócić uwagę na wyścig mężczyzn VI sztafeta straciła do zwycięzców zaledwie 1,6 sekundy.Polacy nie startowali Wybrane wyniki w załącznikach.