Pięć weekendów, dziesięć biegów - łącznie ponad 150 kilometrów do przebiegnięcia, niejednokrotnie pod górę. Ponad setka sklasyfikowanych mężczyzn i 35 kobiet, tak w liczbach można podsumować cykl Silvini Skiroll Classic. Nie zabrakło Polskich akcentów, drugie miejsce wśród kobiet zajęła Jadwiga Grynkiewicz, a trzecia była Katarzyna Witek. W klasyfikacji zespołowej trzecie miejsce zajął team nabiegówkach.pl.

Stanislav Řezáč został bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznego cyklu Silvini Skiroll Classics wygrywając 7 z 10 biegów i zgarniając 1920 punktów. Na drugim miejscu uplasował się  Daniel Máka (1465 punktów), a trzecie miejsce zajął Jiří Ročárek (1115 punktów), obaj Atlas Craft Team.

Jeżeli chodzi o Polaków to najwyżej, na 18. miejscu sklasyfikowany został Marek Tokarczyk, który zgromadził 340 punktów. Na 24. pozycji uplasował się Jacek Mederski (290 punktów), 26. był Władysław Olszowski (265 punktów), 28. Grzegorz Legierski (250 punktów), 62. Piotr Michałek (110 punktów), 65. Robert Dudziński (105 punktów), Jakub Kurowski (80 punktów), 93. Michał Tomaszewicz (40 punktów), 106. Michał Rolski (5 punktów), wszyscy team nabiegówkach.pl

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

Zwycięstwo w kategorii kobiet przekonująco obroniła, z dorobkiem 1490 punktów, Adéla Boudíková (Atlas Craft Team) wyprzedzając polskie zawodniczki z teamu nabiegowkach.pl I - drugą Jadwigę Grynkiewicz (960 punktów) i trzecią Katarzynę Witek (890 punktów).

Jeżeli chodzi o pozostałe Polki to 9. była Alicja Rolska (410 punktów), 13. Eliza Rucka (330 punktów) i 16. Joanna Kujawska (290 punktów), wszystkie team nabiegówkach.pl.

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

Klasyfikację zespołową zdominował Atlas Craft Team z dorobkiem 6405 punktów, wyprzedzając Silvini Madshus Team (4920 punktów), a na trzecim miejscu uplasował się team nabiegowkach.pl I (3410 punktów).

Drugi zespół nabiegówkach.pl, z dorobkiem 460 punktów, zajął 7. miejsce, sklasyfikowano 9 teamów.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

Dodatkowo TUTAJ i TUTAJ można znaleźć obszerne galerie zdjęć z dwóch ostatnich biegów cyklu.