Blink Festiwal

Blink Festiwal to impreza, która co roku przyciąga najlepszych narciarzy i biathlonistów świata. W dniu wczorajszym w norweskim Sandes odbyły się zmagania długodystansowe, natomiast w ostatnim dniu festiwalu zawodnicy rywalizowali w sprincie.

Słowenka Katja Visnar po fascynującym finiszu  wygrała wczorajszy bieg na 10 km ze startu wspólnego. Drugie miejsce zajęła Denise Hermann ( +0.8), a trzecie Ingvild Flugstad ØSTBERG (+ 1.2). W czołowej szóstce również znalazły się: 4. Nicole Fessel ( + 1.5), 5. Mari Støen GUSSIÅS ( + 1.9) oraz 6. Krista Lahtenmaki ( +2.0). Dopiero 18. miejsce zajęła triumfatorka z czwartku Elizabeth Stephen.

Pełne wyniki biegu ze startu wspólnego kobiet.

W biegu na 15km mężczyzn ze startu wspólnego niespodziewanie wygrał sprinter Teodor Peterson. Na drugi stopniu podium stanął Øystein Pettersen ( + 0.8), a najlepszą trójke uzupełnił Cyril Gaillard ( + 2.3). Tuż za podium znaleźli się: czwarty Turvol Sondre Fossli ( + 3.2), piąty Torgeir Skare Thygesen ( + 3.5), a czołową szóstkę zamknął Martin Hammer ( + 3.6).

Pełne wyniki biegu ze startu wspólnego mężczyzn

W ostatnim dniu festiwalu w Sandes odbyły się popularne sprinty. W rywalizacji kobiet doszło do intensywnego pojedynku pomiędzy multimedalistką Marit Bjoergen oraz aktualną Mistrzynią Olimpijską Maiken Caspersen Falla. Ostatecznie górą okazała się bardziej utytułowana Norweżka, która wyprzedziła Falle o 0.1 sekundy. Trzecie miejsce dla wczorajszej triumfatorki Katji Visnar ( +1.1). Czwarte miejsce zajęła Denise Hermann ( +1.2), piąte Astrid Uhrenholdt Jacobsen ( + 3.5), a szóste Anikken Gjerde Alnæs ( +6.1).

Wyniki sprintu kobiet

W sprincie mężczyzn najlepszym okazał się Sondre Turvoll Fossli. Na drugim stopniu podium zawody zakończył  Martin Hammer ( +0.4), a na trzecim Teodor Peterson ( + 0.4).  Sindre Bjørnestad Skar zajął czwarte miejsce ( + 0.7), piąty był Øystein Pettersen ( +1.2), a ostatnie miejsce w finale zajął Federico Pellegrino ( +2.4).  Złoty medalista z Sochi Norweg Ola Vigen Hattestad odpadł w ćwierćfinale.