Mistrzostwa Czech w biegach na nartorolkach zakończył podbieg na Jested najwyższy szczyt w okolicach Liberca. W ramach tego samego biegu z najlepszymi czeskimi zawodnikami mogli zmierzyć się amatorzy rywalizujący w finale cyklu Efisan Skiroll Classic.

Najlepszemu wśród mężczyzn Martinowi Jaks pokonanie 12 kilometrów zajęło 39:32.5. Drugie miejsce, ze stratą 44.1 s, zajął Jonas Bestak, a trzeci był Adam Fellner (+52.4s). Wśród juniorów wygrał Vladimir Kozlovsky, zajmując z seniorami 8. miejsce.

Na 15. pozycji i 4. wśród juniorów zawody ukończył Michał Skowron, a 42. (13. wśród juniorów) był Krzysztof Puda.

Najlepszym z polskich amatorów okazał się Michał Rolski sklasyfikowany na 62. miejscu, 68. był Arkadiusz Szczotka, a 71. Artur Strzałkowski.

Wśród kobiet zwyciężyła Katerina Smutna, której pokonanie 12 km podbiegu zajęło 46:27.1. 36.2 sekund wolniejsza była Katerina Berouskova, a na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Grohova (+1:40.2). Wśród juniorek triumfowała Tereza Tvaruzkova, która z seniorkami była 7.

Na 9. pozycji zmagania ukończyła Agata Warło, a 19. była Alicja Rolska, jedna z nielicznych amatorek, które ukończyły bieg.

Wśród weteranów na piątym miejscu uplasował się Jacek Mederski, który linię mety minął równo 5 minut po zwycięzcy Janie Svoboda. 9. pozycję wywalczył Mieczysław Skowron, a 19. był Waldemar Spychalski.

W kategorii odpowiadającej naszemu juniorowi B (roczniki 2000-2001) czwarte miejsce zajął Michał Boroeczek, tracąc 3:53.4 do zwycięzcy Tomasa Dufek.

W artykule powiązanym poniżej wyniki dwóch poprzednich dni zmagań w ramach Mistrzostw Czech.