podmenu

 

Ankieta

Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Wyniki: Biegi narciarskie świat

Bjoergen

Marit Bjoergen i Didrik Toenseth wygrywają w Beitostoelen [WYNIKI]

W rozgrywanych w Beitostoelen zawodach FIS w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym zwyciężyła Marit Bjoergen. Zawodniczka na poważnie wraca do biegów narciarskich po przerwie macierzyńskiej i jak widzimy, przerwa oraz trapiące ją w sezonie letnim kontuzje nie przeszkodziły jej wygrać  w bardzo silnie obsadzonych zawodach.

Komentarzy: 0

2016-11-19 13:23

Czytaj więcej
antolec

Biegi klasykiem w Bruksvallarnie wygrywają Johan Olsson i Ishida Masako, Martyna Galewicz 44, Jan Antolec 76. Sensacyjny występ Japończyków [WYNIKI]

Drugi dzień zawodów FIS w szwedzkiej Bruksvallarnie - Bruksvallsloppet to biegi narciarskie stylem klasycznym ze startem interwałowym. Mężczyźni, w tym dwójka naszych reprezentantów Dominik Bury i Jan Antolec walczyła dzisiaj dystansie 15 kilometrów. Bieg wygrał reprezentant gospodarzy Johan Olsson w czasie 40:31,6 minuty. 10km kobiet wygrała Ishida Masako, Galewicz 44.

Komentarzy: 0

2016-11-19 12:12

Czytaj więcej
staręga maciej

W Bruksvallarnie wygrywają Andersson i Hellner, Galewicz 28. Staręga 24. Bury 59.

Na inaugurujących sezon w Szwecji zawodach w Bruksvallarnie zjawiła się niemal w komplecie czołówka zawodników z tego kraju oraz liczni obcokrajowcy w tym reprezentanci Polski. W mocno obsadzonych zawodach, wśród kobiet doszło do sporej niespodzianki, jeśli nie sensacji. Czołowe Szwedzkie zawodniczki: Annę Haag, Stinę Nillsson czy Hannę Falk pogodziła juniorka Ebba Andersson. Wśród mężczyzn, chyba zgodnie z oczekiwaniami, wygrał Marcus Hellner.

 

Wśród kobiet 28. była Martyna Galewicz, a Urszula Łętocha zajęła 49. miejsce. W rywalizacji mężczyzn 24. był Maciej Staręga, 59. Dominik Bury, 92. Paweł Klisz, a 100. Jan Antolec.

 

 

Komentarzy: 0

2016-11-18 15:22

Czytaj więcej

Yulia Tchekaleva i Maxim Vylegzhanin wygrwają w Saariselka

W fińskiej Saariselce tydzień przed startem Pucharu Świata formę postanowili sprawdzić Rosjanie. W zawodach obsadzonych głównie przez zawodników z terenów byłego ZSRR triumfowali Yulia Tchekaleva i Maxim Vylegzhanin.

 

Komentarzy: 0

2016-11-18 14:35

Czytaj więcej
oestberg

Ingvild Oestberg i Didrik Toenseth wygrywają inaugurację sezonu w Norwegii

Norwegowie swoją inaugurację sezonu mają w Beitostoelen gdzie dziś rozgrywane są biegi stylem klasycznym. Rywalizację wśród pań na dystansie 10km wygrała Ingvild Flugstad Oestberg. Wśród panów na dsansie 15km najlepszy był Didrik Toenseth.

 

Komentarzy: 0

2016-11-18 13:12

Czytaj więcej
FOTO: Yngve Johansson, Imega Promotion.

Muonio i Gaellivare - ciąg dalszy weekendowej rywalizacji w Skandynawii

W niedzielę w Muonio, już bez udziału Justyny Kowalczyk, rywalizowano techniką dowolną. Bieg kobiet na 10km wygrała Emilie Kristoffersen, a wśród panów dystans o 5km dłuższy najszybciej pokonał Lari Lehtonen. Z kolei w szwedzkim Gaellivare z reprezentantami gospodarzy zmierzyła się kadra Czech.

 

Komentarzy: 0

2016-11-13 15:05

Czytaj więcej
kowalczyk

Justyna Kowalczyk wygrywa klasyczną piątkę w Muonio [WYNIKI]

Drugi dzień przedsezonowych zawodów w Muonio/Olos to biegi dystansowe stylem klasycznym.  Justyna Kowalczyk powtórzyła swój wczorajszy wyniki pewnie wygrywając bieg na 5 kilometrów .

Komentarzy: 0

2016-11-12 12:02

Czytaj więcej
muonio_kowalczyk_2016

Justyna Kowalczyk już wygrywa - na początek zawody FIS w Muonio

Od zwycięstwa sezon zimowy rozpoczęła Justyna Kowalczyk. Na początek były to FIS-owskie zawody w Muonio, gdzie Polka przygotowuje się do inauguracji Pucharu Świata. 

 

Komentarzy: 0

2016-11-11 16:15

Czytaj więcej
kombinacja

Mario Seidl letnim mistrzem Austrii w kombinacji

Nie tylko Polacy rozegrali w ostatnim czasie letnie mistrzostwa kraju kończące letni sezon.

13 Października na skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen oraz na trasie biegowej w Eisenerz rozegrano letnie mistrzostwa Austrii. W zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się Mario Seidl który z dużą przewagą minął linię mety przed Davidem Pommerem. Trzecie miejsce zajął Franz-Josef-Rehrl. Na starcie zabrakło głównych faworytów czyli Philippa Ortera i Bernharda Grubera.

Komentarzy: 0

2016-10-15 08:09

Czytaj więcej

Champions Race w Tiumeni - dzień II

Drugiego dnia zawodów w Tiumeni - Champions Race 2016 rozegrano mieszane sztafety biegaczy i biathlonistów.

 

Komentarzy: 1

2016-04-10 20:58

Czytaj więcej

Champions Race w Tiumeni, czyli wspólne święto biegaczy i biathlonistów

Mamy kwiecień, wiosna na dobre zagościła, ale narciarskich atrakcji nie brakuje. Wczoraj w Tiumeni rozgrywano Champions Race z udziałem czołówki biegaczy narciarskich i biathlonistów.

 

Komentarzy: 0

2016-04-10 12:05

Czytaj więcej
starega

Dario Cologna i Silje Oeyre Slind wygrywają w Bruksvallanie, Staręga 17.

Po piątkowych sprintach dziś w Bruksvallarnie rywalizowano w biegu ze startu wspólnego na 30km. Zawody wygrali Szwajcar Dario Cologna i Norweżka Silje Oeyre Slind. Maciej Staręga uplasował się na 17. miejscu.

 

Komentarzy: 0

2016-04-09 17:36

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p