norwegia

Wczoraj, to jest w sobotę 11 listopada i dziś, 12 listopada, równolegle z zawodami FIS w Olos również pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej rozegrano zawody w szwedzkiej Bruksvalarnie. W państwie trzech koron zawodnicy rywalizowali w biegach dystansowych stylem dowolnym i sprintach także popularną  „łyżwą”.

Pomagał w treningach Northugowi, sam wygrywa!

Mowa oczywiście o Chrisie Andre Jespersenie, który od początku okresu przygotowawczego do tego sezonu został sparingpartnerem Pettera Northuga. Mimo wcześniejszych zapowiedzi Northug w Bruksvallarnie nie wystartował, a bieg na 15km wygrał Jespersen. Drugie miejsce zajął Simon Lageson, a trzecie Tore Leren.

W biegu pań  na dystansie 10km najlepsza okazała się Emma Wiken, drugie miejsce zajęła Lina Korsgren, a trzecie Berit Mogstad.

Juniorki i Juniorzy rywalizowali oddzielnie na krótszych dystansach. Bieg na 10km juniorów wygrał Vegard Sivertsgaard, a w biegu na 5km juniorek najlepsza okazała się Sofie Oskarsson.

Drugi dzień rywalizacji to biegi sprinterskie.

Paul Troean Aune został zwycięzcą rywalizacji sprinterskiej wśród seniorów. Drugie miejsce zajął najmłodszy z klanu Northugów – Even, trzecia lokata dla Antona Perssona.

Wenche Aune Snildalsli na pierwszym stopniu, Emma Thalin na drugim i Moa Olsson na trzecim  to skład podium rywalizacji sprinterskiej seniorek.