SLAVIC CUP

Zawodnicy z Czech zdominowali rozgrywane w Harrachovie zawody cyklu Slavic Cup - Pucharu Kontynenalnego w biegach narciarskich. Dziejszy bieg na dystansie 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego wygrała Katerina Berouskova, wśród mężczyzn na dystansie 15 km najlpeszy okazał się Martin Jaks.

W biegu kobiet w biegu ze startu wspólnego na dystansie 10 km techniką dowolną wygrała Katerina Berouskova, drugie miejsce ze stratą 10,3 s zajęła Karolina Grohova, a na trzeciej pozycji, ze stratą 13,6 s, uplasowała się Sandra Schuetzova.

Najlepsza z Polek, Urszula Łętocha uplasowała się na szóstym miejscu tracąc do zwyciężczyni 1:18,3. Na 11. miejscu zawody skończyła Klaudia Kołodziej jej strata to 2:09,1, tuż za nią finiszowała Katarzyna Stokfisz (+2:11,0). Andżelika Szyszka zajęła 17. miejsce (+3:24.5)

Wśród mężczyzn w biegu na dystansie 15 km również stylem dowolnym ze startu wspólnego triumfował Martin Jaks. 21 sekund po nim finiszował Dusan Kozisek, a na najniższym stopniu podium uplasował się Petr Knop +27,9.

Najlepszy z Polaków, Paweł Klisz zajął 12. miejsce tracąc do zwycięzcy 1:19.1. Na 17. miejscu uplasował się Kamil Bury (+1:49.8), jedną pozycję niżej sklasyfikowany został Kacper Antolec (+1:55.2), Bartłomiej Rucki był 29. ( +3:40.5), a Dawid Bril 31. (+4:33.6).

Cykl zawodów Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup, rozgrywanego w Czechach, Słowacji i Polsce w kategorii kobiet wygrała nasza zawodniczka Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany. Tym samym Ula zapewniła siebie start w pierwszym periodzie Pucharu Świata w sezonie 2017/18. Gratulujemy!