Bjoergen

Marit Bjoergen okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 30 km techniką klasyczną rozgrywanym w ramach Pucharu Śiwata na trasach Oslo - Holmenkollen. Na dwóch kolejnych miejscach finiszowały Finki Krista Parmakoski i Kerttu Niskanen. Justyna Kowalczyk zajęła 6. miejsce.

Marit Bjoergen nie dała szans rywalkom w biegu Pucharu Świata rozgrywanym w Oslo - Holmenkollen na dystansie 30 km techniką klasyczną. Norweżka tuż po starcie oderwała się rywalkom i systematycznie budowała przewagę, by do mety dobiec z przewagą ponad dwóch minut nad kolejną zawodniczką.

Za plecami Marit walkę o drugie miejsce toczyło 6 zawodniczek: Justyna Kowalczyk, Charlotte Kalla, Heidi Weng oraz Finki Kerttu Niskanen, Krista Parmakoski i Aino-Kaisa Saarninen. W połowie dystansu Kowalczyk i Kalla nie zmieniły nart i oderwały się od rywalek, które zostały by narty wymienić. Około 21 kilometra Polka i Szwedka zostały jednak dogonione i o drugie miejsce do końca ponownie  walczyło 6 zawodniczek.

Na ostatnim podbiegu mocno ruszyły Parmakoski i Niskanen, kroku próbowała dotrzymać im Kalla, która została przejechana przy wjeździe na stadion przez Weng. Ostatecznie linię mety jako pierwsza minęła Krista Parmakoski, po niej linię mety minęła Kerttu Niskanen, czwarte miejsce zajęła Heidi Weng, jako piąta linię mety minęła Charlotte Kalla, tuż za nią finiszowała Justyna Kowalczyk, a miejsca w czołowej szóstce zabrakło dla Aino-Kaisy Saarinen.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przed finałowymi zawodami w Kanadzie, prowadzi Heidi Weng (1746 pkt) z przewagą 300 punktów nad drugą Kristą Parmakoski (1446). Trzecia jest Ingvild Filugstad Oestberg (1352 pkt), czwarte miejsce zajmuje Stina Nilsson (1209 pkt), piąta jest Marit Bjoergen (975 pkt), a czołową szóstkę zamyka Jessica Diggins (832 pkt).

Justyna Kowalczyk, jedyna Polka, która w tym sezonie punktowała w zawodach Pucharu Świata, jest 16. z dorobkiem 404 punktów.